Valsts prezidents militārajā parādē: Kopā mēs esam spēks

Latvijas valsts svētkiem veltītajā militārajā parādē 11.novembra krastmalā otrdien piedalījās Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienības.

Parādē soļoja vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, to komandēja Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Egils Leščinskis, bet pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais pavēlnieks, Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. 

Sveicot parādes dalībniekus un skatītājus, Valsts prezidents pauda lepnumu par Latvijas valsts drošības un kārtības sargiem un akcentēja nepieciešamību stiprināt valsts aizsardzības spējas.

„Šis 18.novembris ir citādāks nekā iepriekšējie, jo ārējās drošības situācija ir mainījusies, liekot mums pārskatīt daudzas prioritātes valstī un īpaši vēršot uzmanību uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu. Sākoties Ukrainas krīzei, NATO četrkāršoja mūsu gaisa telpas patruļlidmašīnu skaitu, atsāka jūras pretmīnu kuģu grupas dežūru Baltijas jūrā, kurā pašreiz dežūrē arī mūsu jūrnieki, bet uz sauszemes izvietoja sabiedroto spēkus. Latvijā ieradās arī ASV un Norvēģijas karavīri, šodien viņi kopā ar Latvijas karavīriem stāv parādes ierindā.

Sabiedroto atrašanās mūsu valstī nav tikai NATO pastiprināta klātbūtne, sabiedroto spēki piedalās kopīgās mācībās ar mūsu karavīriem, kurās viņi apgūst jaunas iemaņas, kas būtiskas mūsu aizsardzības spēju stiprināšanai. Sabiedrotie augsti vērtē mūsu karavīru profesionalitāti un sniegto atbalstu, plecu pie pleca stāvot starptautiskajās operācijās un nereti glābjot sabiedroto karavīru dzīvības. Tagad viņi ir šeit, lai palīdzētu mums,” atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidents akcentēja lielo nozīmi, kāda piešķirama Latvijas dalībai NATO, „desmit gados, kopš dalības NATO mēs esam apliecinājuši, ka Latvija ir uzticams un godprātīgs partneris. Uz mums var paļauties. Kopā mēs esam spēks, kas vienojies kopīgam mērķim – drošības un miera sargāšanai! Latvijas iestāšanās NATO bija vēsturiski nozīmīgs un izšķirošs lēmums, par ko īpaši pārliecināmies šogad,” sacīja Bērziņš.

Prezidents norādīja, ka „mēs apņēmīgi strādājam pie valsts drošības un aizsardzības spēju stiprināšanas, turpinot iesākto darbu pie bruņoto spēku attīstības plāna realizēšanas, piešķirot tam nepieciešamos finanšu līdzekļus. Mēs mērķtiecīgi realizēsim aizsardzības budžeta pieaugumu saskaņā ar šajā gadā pieņemto likumu un nodrošināsim apmācību vidi un atbalstu sabiedroto spēku uzņemšanai visā Latvijas teritorijā.”

Bērziņš uzsvēra, ka ne mazāk svarīga par ārējo ir valsts iekšējā drošība, tādēļ sabiedrības iesaiste šajos procesos ir ļoti nozīmīga. „Saliedētā sabiedrībā nevar rasties augsne nedz hibrīdkaram, nedz terorismam, nedz kādai citai vardarbības formai, kuru mēs šodien redzam apkārtējā pasaulē,” sacīja Bērziņš.

Militārās tehnikas demonstrējumiem sekoja zalve - 21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veica Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons.

Militāro spēku parāde par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai 11.novembra krastmala pulcēja vairākus tūkstošus visu paaudžu cilvēku, kuru lielākā daļa bija rotājušies ar sarkanbaltsarkanajām lentītēm, krastmalā tika arī dalīti Nacionālo bruņoto spēku sagatavoti Latvijas karodziņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt