Valsts prezidents: Latvija var lepoties ar 25 neatkarības gados paveikto

Kopš Latvijas neatkarības faktiskās atjaunošanas ir paveikts daudz, un  Latvija ar to var lepoties. To savā uzrunā pie Brīvības pieminekļa sv'`etdien, 21.augustā, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, vienlaikus aicinot Latvijas tautu saglabāt ticību sev pašiem un Latvijai.

Prezidents: Pārspīlētā paškritika vājina valsti

"Pirms 25 gadiem šķita neticami, ka varam būt Eiropas Savienībā un NATO. Šodien kopā ar citām šo organizāciju valstīm lemjam par Eiropas kopīgo nākotni un dodam savu artavu pasaules drošības veidošanā,” teica Vējonis.

Viņš arī uzsvēra, ka nepieciešams saglabāt spēju godīgi izvērtēt padarīto, jo ikdienas negatīvisms un pārspīlētā paškritika atņem spēku un vājina valsti.

"Tā mēs noliedzam sava darba augļus un nākotni,'' sacīja Vējonis.

Valsts prezidenta runa Latvijas neatkarības faktiskās atjaunošanas 25.gadadienā

  Valsts prezidents pateicās Augstākās Padomes deputātiem par drosmi pirms 25 gadiem pieņemt būtisko lēmumu atjaunot Latvijas Republiku un viņu darbu Latvijas labā. “Latvija lepojas ar jums. Tauta jums uzticēja sapni par Latvijas valsti, un jūs nepievīlāt,” teica Valsts prezidents.

  Viņš tāpat izteica pateicību tām valstīm, kas atbalstīja Latviju ceļā uz valsts neatkarības atjaunošanu, īpaši Lietuvai un Igaunijai, un tuvākajiem kaimiņiem Ziemeļvalstīs – Islandei, Norvēģijai, Somijai, Dānijai un Zviedrijai.

  Saeimas spīkere: Šim laikam jākļūst par jaunu virsotni

  Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa norādīja, ka Latvija ļoti augstu vērtē savus draugus, kas ir visā pasaulē.

  Pēc viņas teiktā, par Latvijas neatkarības atjaunošanu mums jāpateicas sev pašiem. "Šodien mēs svinam mūsu tautas gudrības, varonības un tālredzības uzvaru. Mēs svinam uzvaru, ko pirms 25 gadiem izcīnījām kailām rokām. Mūsu zobens bija tiesiskums un parlamentārisms. Mūsu vairogs bija nevardarbīga pretošanās".

  Saeimas priekšsēdētājas runa Latvijas neatkarības faktiskās atjaunošanas 25.gadadienā

   Mūrniece svinīgajā uzrunā aicināja katru tautieti ik dienu sev uzdot jautājumu, kas ir tas, ko savā, savas nākotnes un Latvijas labā var darīt.

   "Šim laikam, kad gaidām Latvijas simtgadi, jākļūst par jaunu virsotni mūsu valsts vēsturē – ar spēcīgāku valstiskuma izpratni un savu sakņu apzināšanos, stabilāku ekonomiku, lielāku sociālo drošību,” sacīja Mūrniece, norādot – kopīgiem spēkiem tas ir sasniedzams.

   Tāpat Saeimas priekšsēdētāja aicināja stiprināt ģimenes vērtību un lomu sabiedrībā.

   Pirms svinīgajām uzrunām pie Brīvības pieminekļa notika oficiālā ziedu nolikšanas ceremonija.

   Jau ziņots, ka 21. augustā pirms 25 gadiem pieņemts konstitucionālais likums "Par Latvijas Republikas valstisko statusu". Lai atzīmētu šo gadadienu, svētdien, 21.augustā, notiek vairāki svinīgi pasākumi, tajā skaitā ziedu nolikšana un Valsts prezidenta uzruna pie Brīvības pieminekļa.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti