Nedzirdīgajiem

Province. «Spīts un porcelāns»

Nedzirdīgajiem

Vides fakti

1:1 Gundars Rēders : Raimonds Vējonis

Valsts prezidents: «Deputātu kvotām» jāiet cauri ministriju sietam

Tā sauktās deputātu kvotas pirms to skatīšanas Saeimā būtu jāvērtē nozaru ministrijām, kam būtu jāskatās, vai valsts budžeta finansējumam pieteiktās iniciatīvas atbilst nozares attīstības plāniem. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņaprāt, Saeimas deputātu rīcība, steigā sadalot vairāk nekā 20 miljonus eiro nākamā gada budžeta naudas tā sauktajām deputātu kvotām, uzticību Latvijas parlamentam nerada.

Tiesa, "deputātu kvotu" sadale parādīja arī plānošanas problēmas valsts budžeta finansējuma sadalē kopumā, uzskata prezidents, norādot, ka, viņaprāt, "kvotām būtu jāiet cauri ministriju sietam".

Proti, ja kādai iniciatīvai nepieciešams valsts budžeta finansējums, tad tas vispirms būtu jāvērtē attiecīgajai nozares ministrijai. Tai būtu jāvērtē, vai konkrētā iniciatīva atbilst nozares attīstības plāniem.

Valsts prezidents gan pauda viedokli, ka Saeimas deputātiem ir jādod iespēja piedalīties valsts budžeta izstrādes procesā.

Iespējams, deputāti budžeta izstrādē būtu jāiesaista daudz ātrāk - jau pavasarī, kad sāk darbu pie nākamā gada valsts budžeta, pieļāva Vējonis.

Jau ziņots, ka deputātu kvotu būtība ir vienkārša – pirms valdības izstrādātais valsts budžets nākamajam gadam nonācis Saeimā, koalīcijas partijas vienojas, cik deputāti varēs atvēlēt dažādiem projektiem.

"Deputātu kvotās" sadalīti gandrīz 30 miljoni eiro – lielāka summa nekā iepriekšējos gadus, ko atsevišķas Saeimas opozīcijas partijas skaidroja ar nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

2015.gada decembrī biedrība "Sabiedrība par atklātību "Delna"" vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt tā dēvēto deputātu kvotu tiesiskumu.

Pēc "Delnas" domām, "deputātu kvotas" ir prettiesiskas un nav pieļaujamas. Kvotu piešķiršana ir necaurskatāma, turklāt nepastāv arī kontroles mehānisms.

KNAB nolēmis vērsties pret tā dēvētajām deputātu kvotām, prasot no parlamentāriešiem vairāk atklātības.

8 komentāri
daiga
Prezidenta atbildēs tiešām vājas. Bēdīgi. Nebija nevienas spilgtas domas pie kā pakavēties, par ko aizdomāties. Tukšu frāžu malšana uz riņķi.
padomnieks-cits
Pats vājš ņem vājus padomniekus, jo visu mūžu bail, ka citi aizlīdīs priekšā. Bet zīmēties gribās briesmīgi, un arī sieviņa uz to vien mudina. Tātad, galvenokārt, jādarbojas pa visādu pasākumu atklāšanas līniju un jāvēro sporta sacensības.
Arājs.
Vai tas ir Prezidents,kurš nespēj sakarīgi atbildēt uz vienkāršākajiem jautājumiem? Latvija,izsaku Tev līdzjūtību...
patijas biedrs
T.s. prezidents neko pretī kvotām nevarēja pateikt, jo rīt dabūtu no Saimnieka Ventspilī pa zobiem.
celtnieks
Piemērs: deputāti paredzēja mazai lauku kapličai remontam 30,000 Eur! Par to naudu var uzcelt vismaz divus jaunus tādus šķūnīšus. Kas kontrolēs tā remonta izdevumus? Varbūt būs arī projekts jātaisa par lieliem tūkstošiem? Un vai to deputātu nevajadzētu iesēdināt par korupciju un otkatu organizēšanu?
profils
Nu un - tas klaji PRETLIKUMĪGAIS "tautas priekšstāvju" vājprāta samurgojums par socnodokļa "obligāto minimālo slieksni" arī tiks "atmests atpakaļ"? Vai arī - šajā ziņā šīs pašreizējās "valsts" iedzīvotāju "likumīga" APLAUPĪŠANA turpināsies?? Un MUĻĶU zemes jprojām 'rullēs' - kā pa SILES cūklopu sagānītajiem sū#iem???
lol
Nav vispār jābūt nekādām kvotām - kas tas par absurdu?
Ludis
Nekadu kvotu! Ta ir valsts nauda un nekadas koruptivas veletaju uzpirkšanas darbibas nav pieļaujamas ! Lai dod kukuļus par savu naudu !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti