Valsts prezidents atklāj Lielo talku un dodas talkot uz Valkas pusi

Latvijas valsts prezidents Egils Levits 16. maija rītā 11. novembra krastmalā atklāja šīgada Lielo talku un devās talkot uz Valkas pusē esošajās Žuldiņās pie Igaunijas robežas.

Valsts prezidents Egils Levits atklāj Lielo talkuAnnija Petrova

Žuldiņās paredzēts sakopt ceļa posma apkārtni projektā „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” un ierakt ceļa stabiņu. Projekta mērķis ir izveidot vienojošu 1836 kilometru garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai. Atklājot Lielo talku, Valsts prezidents norādīja, ka svarīgi rūpēties ne tikai par savu apkārtni, bet arī par sevi.

"Par spīti visām vīrusu ķibelēm es joprojām uzskatu, ka mēs piederam nākotnei, tīra un zaļa Latvija pieder nākotnei! Latvija ir mūsu zeme, kopsim un gādāsim par to ar možu garu visi kopā," norādīja Latvijas valsts prezidents Egils Levits.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") uzsvēra, ka Lielā talka ir tradīcija, kura ir izveidojusies un vieno visu Latvijas tautu rūpēs par mūsu kopīgo zemi. Tāpat viņš atzīmēja, ka Lielā talka šogad ir iespēja talkot katram savā mājā – vietā, kuru viņš ir nolūkojis un tādu, kas nav pietiekami sakopta.

“Talka šogad norisinās mums visiem sarežģītā laikā, šodien rūpes par vidi jāsavieno ar rūpēm par līdzcilvēku veselību, ievērojot piesardzību.  Lielā talka šogad ir iespēja strādāt katram savā mājā vai vietā, kuru esat nolūkojis un vēlaties sakopt, labiekārtot. Talkosim vienatnē, talkosim divatā, talkosim ģimenes lokā! Kur paša darbs ieguldīts, tas kļūst vērtīgāks – par paša sakopto ir prieks rūpēties arī ikdienā. Aicinu sakopt savu zemi un rūpēties par tīru un sakārtotu vidi arī ikdienā,” aicināja Juris Pūce.

Tikmēr talkas rīkotāji norādīja, ka talkot var arī rīt vai visas nākamās nedēļas, taču talka jāsaskaņo ar savu vietējo pašvaldību.

“Esmu gandarīta, ka neskatoties ne uz ko cilvēki ir optimistiski noskaņoti un pat šajos krīzes
apstākļos aktīvi piesakās talkai. Tas nozīmē, ka Lielās talkas mērķis – padarīt Latviju par
skaistāko un zaļāko valsti pasaulē – ir sadzirdēts un mūsu valsts iedzīvotāji vēlas dzīvot
valstī, kura var būt piemērs citiem. Manuprāt, šogad Latvija, apstākļos, kādos atrodas visa
pasaule, var būt par patiesu iedvesmas avotu citiem,” uzsvēra Vita Jaunzeme.

KONTEKSTS:

Latvijā 16. maijā notiek Lielā talka, kas vīrusa ierobežojumu dēļ tika pārcelta no 25. aprīļa. Rīkotāji šoreiz lielāku uzsvaru likuši uz talkošanu vienatnē, divatā vai ģimenes lokā. Oficiāli pieteiktajās talkas vietās būs pieejami atkritumu maisi un tiks nodrošināta to izvešana.

Lielajai talkai šogad ir pieteikušās 118 no 119 Latvijas pašvaldībām. Dalībai talkā nav pieteikusies tikai Carnikava, jo novadā nav piesārņotu vietu, kuru sakopšanā būtu nepieciešama sabiedrības līdzdalība.

Lielā talka saistībā ar ārkārtējo situāciju tika pārcelta no šā gada 25. aprīļa uz 16. maiju, piedāvājot jaunu talkošanas iespēju – organizēt savas individuālās solo, duo un ģimenes talkas.

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stājušies spēkā no 12. maija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti