Valsts prezidents ar Kanādas ārlietu ministru apspriež drošības politiku un sadarbību

Sestdien, 26. aprīlī pirms dalības Lielajā talkā Valsts prezidents Andris Bērziņš darba brokastīs tikās ar Kanādas ārlietu ministru Džonu Bērdu, kurš Austrumeiropas vizītes laikā apmeklē Latviju.

Divpusējo sarunu galvenās tēmas skāra situācijas attīstību Ukrainā un tās ietekmi uz reģionu kopumā, akcentējot Latvijas un Kanādas veiksmīgo sadarbību drošības politikas jautājumu risināšanā, kā arī pievēršoties abu valstu ekonomiskās sadarbības paplašināšanai jau tuvākajā nākotnē.

Sveicot augsto viesi Latvijā, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas un Kanādas divpusējās attiecības vienmēr ir bijušas ļoti labas un krīzes situācija Eiropā tās šobrīd stiprina vēl vairāk.

Šī vizīte Jums dos iespēju iepazīt Latviju daudz plašāk, piedaloties arī Lielajā Talkā. Mūsu valstīm ir daudz līdzību dzīvesstilā, kā arī lielā latviešu kopiena Kanādā ir laba saikne starp Latviju un Jūsu valsti. Jūsu vizīte ir apliecinājums tam, ka esam kopā arī šajā grūti paredzamajā un satraucošajā laikā," atzina A.Bērziņš.

Ieskicējot Latvijas un Kanādas divpusējo attiecību būtiskākos virzienus, Valsts prezidents atsaucās uz pērnā gada septembrī notikušo vizīti Kanādā, kuras laikā tika pārrunāti arī konkrēti sadarbības projekti, tajā skaitā "airBaltic" un "Bombardier" vienošanās par jaunu lidaparātu iegādi no Kanādas un kalnrūpniecības izpētes projektu aizsākšana Latvijā ar Kanādas speciālistu iesaisti.

Kanādas ārlietu ministrs piebilda, ka Kanāda ir atvērta šai sadarbībai, gan piedaloties likumdošanas izstrādes konsultāciju procesā, gan uzņemot Kanādā Latvijas speciālistus. Vienlaikus Bērds izteica apbrīnu par Latvijas ekonomiskās izaugsmes rādītājiem, apliecinot, ka Kanādai ir ļoti liela interese par sadarbību ar Baltijas reģionu un investīcijām šajā reģionā.

Pieskaroties jautājumam par situāciju Ukrainā, abas puses bija vienisprātis par to, ka Krievijas rīcība Ukrainā vistiešākajā veidā ietekmē arī eiroatlantisko drošību ilgtermiņā. Vienlaikus tika atzīts, ka svarīga ir cieša sadarbība starp starptautiskajiem partneriem ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā, lai veicināti situācijas stabilizāciju Ukrainā, jo tās eskalācijas risks šobrīd ir ļoti augsts. Puses pauda viedokli, ka svarīgi ir nodrošināt brīvas un demokrātiskas vēlēšanas Ukrainā, iesaistot plašu starptautisku novērošanu.

Valsts prezidents pateicās Kanādas pusei par sešu iznīcinātāju nosūtīšanu uz Austrumeiropu gaisa patrulēšanai, tādējādi reaģējot uz konflikta saasināšanos Ukrainā.

Pārrunājot jautājumu par enerģētisko drošību reģionā un energoresursu iegādes diversifikāciju, Valsts prezidents īpaši pateicās Kanādai par tās atbalstu Polijai slānekļa gāzes projekta īstenošanā, kas šobrīd ir ļoti stingrs signāls Krievijai par Eiropas Savienības energopolitikas krasām izmaiņām  jau tuvāko gadu laikā.

Darba brokastu noslēgumā Valsts prezidents un Kanādas ārlietu ministrs devās uz "Latvijas Valsts mežu" apsaimniekotās teritorijas koku stādīšanas talku Limbažu novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti