Valsts prezidents aicina ikvienu iestāties par Latviju

Latvija tikai tad var aicināt citus iestāties par mums, ja paši esam gatavi nosargāt visiem spēkiem savu brīvību, Lāčplēša dienas parāde pie Brīvības pieminekļa sestdien teica Valsts prezidents un bruņoto spēku augstākais pavēlnieks Raimonds Vējonis. Viņš aicināja mūsdienu nemierīgajos laikos ikvienu iestāties par Latviju.

Parādi, kurā piedalījās aptuveni 350 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu un ugunsdzēsēju, komandēja Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis. Militārās parādes tradīcijas pie Brīvības pieminekļa ir sena tradīcija, godinot 1919.gada 11.novembrī gūto uzvaru pār pulkveža Bermonta armiju Rīgā. 

Rīgas aizstāvjus teju pirms simt gadiem iedvesmoja drosme un ticība jaunās Latvijas armijai un tās pirmajiem panākumiem, soli pa solim atkarojot jauno valsti no svešajām armijām, uzsvēra Vējonis. Varoņu spīts un bezbailība spēja pieveikt jebkuru pārspēku, un tikai viņu dēļ nākamgad varēsim svinēt jau simt gadu, kopš mums pašiem ir sava valsts.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Lācplēša dienas parādē Madara Fridrihsone

Pirms gadsimta Latvijas brīvību palīdzēja izcīnīt gan igauņu un poļu karavīri, gan angļu un franču karakuģi, un arī šodien uzticamu sabiedroto atbalsts ir neatsverams, jo militārā ziņā Latvija vēl nekad nav bijusi tik stipra un droša, sacīja Valsts prezidents.

Vējonis aicināja par Latviju iestāties ar darbiem, vārdiem, klusējošu ticību vai vienkārši skaidru un gudru skatu uz dzīvi, lai stiprinātu drošību, kas ir neatkarības pamats.

Jau vēstīts, ka sestdien visā Latvijā notiek Lāčplēša dienas pasākumi, godinot brīvības cīnītājus, kas padzina no Rīgas pulkveža Bermonta karaspēku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti