Valsts prezidenta dzīvesbiedre aicina saudzēt mediķus un uzticēties ekspertiem

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite aicina Latvijas sabiedrību saudzēt mediķus, uzklausīt ticamus ziņu avotus un atcerēties, ka grūtības nebūs mūžīgas.

"Pašlaik mēs visi atrodamies vienā laivā, bet dažiem ir jāairē, tāpēc, pirmkārt, saudzēsim mūsu medicīnisko personālu! Būsim godīgi un atklāti pret viņiem! Tas nozīmē arī – nemelosim viņiem!" Valsts prezidenta kancelejas izplatītajā uzrunā norāda Levite.

Prezidenta dzīvesbiedre norāda, ka, ja saslims mediķi, tad būs ļoti grūti. "Es ar savu 30 gadu pieredzi slimnīcā varu apgalvot, ka pacientu, kurš būs saslimis ar Covid-19 smagā formā un kuram būs nepieciešams skābeklis, nebūs viegli pieslēgt pie elpošanas aparatūras. Tur ir vajadzīga medicīniska izglītība," uzsver Levite.

Viņa aicina uzklausīt pareizos ziņu avotus un sekot infektologu ieteikumiem.

"Pasaules Veselības organizācija uzklausa un izplata zinātniskas atziņas no tādiem institūtiem kā L’Institut Pasteur Parīzē, Das Robert Koch-Institut Berlīnē un FDA Mērilendā, kas jau gadiem ilgi, diendienā nodarbojas ar visdažādākajām infekcijas slimībām visās pasaules malās. Arī mūsu veselības iestādes seko šīm zinātniskajām atziņām," raksta Levite.

Viņa aicina nebaidīties nodot savu drošību citu rokās. "Kad iekāpjam lidmašīnā, mēs uzticamies pilotiem; kad mums vajadzīga operācija, mēs paļaujamies uz ķirurgiem, anesteziologiem un operācijas māsiņām. Tāpēc arī šodien Covid-19 gadījumā paļausimies uz ekspertiem," aicina prezidenta dzīvesbiedre.

Levite uzsver, ka nekad medicīniski grūtie laiki cilvēces vēsturē vai cilvēku dzīvē nav bijuši mūžīgi. "Roberts Kohs atklāja vakcīnu pret tuberkulozi, Edvards Dženners sāka potēt pret bakām. Arī šodien zinātnieki visā pasaulē diendienā 24 stundas meklē medikamentus un vakcīnu pret Covid-19. Dosim viņiem līdzekļus, un viņi atradīs," norāda prezidenta dzīvesbiedre.

Viņa aicina mazgāt rokas, ieturēt distanci un palikt mājās. "Paldies visiem, kuri stājas pretī vīrusam! Un paldies visiem, kuri izturas atbildīgi un apzinīgi! Es jums visiem novēlu šajos īpatnējos laikos sagaidīt un izjust Lieldienu prieku!" raksta Levite.

KONTEKSTS:

Covid-19 vīruss Latvijā pirmoreiz konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā tika nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, nosakot arī stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Otrdien, 7. aprīlī, ārkārtējo situāciju pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt