Dienas ziņas

Viļakā cer saglabāt valsts ģimnāzijas statusu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts policijas iecirkņi sliktā stāvoklī

Valsts policijas telpās Jēkabpilī un Aizkrauklē joprojām padomju laika elpa

Valsts policijas struktūrvienību darbinieki joprojām vairākās Latvijas vietās gaida darba apstākļu uzlabošanu. Iecirkņu telpas ir novecojušas un neremontētas. 

Jēkabpils policijas iecirknī pēdējie remontdarbi tika veikti pērn, kad Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūra īstenoja iebrauktuves vārtu un sienas atjaunošanas projektu, bet garāžās un iecirkņa iekštelpās kapitālais remonts nav veikts jau gadiem. Sliktā stāvoklī ir gan koplietošanas un procesuālo darbību telpas, gan darbinieku kabineti.

"Diemžēl ar kabinetu remontiem ir tā, kā jūs klātienē varat vērot. Lielākā daļa no viņiem remontdarbus nav redzējusi 20 un vairāk gadus. Man kā struktūrvienības vadītājam nav piešķirti un netiek piešķirti kaut kādi finanšu resursi, lai varētu atrisināt pat elementāras lietas," pastāstīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis.

Valsts policijas infrastruktūras apsaimniekošana kopš 2014. gada ir Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras pārziņā. Struktūrvienības var sūtīt aģentūrai pieprasījumus par konkrētu remontu nepieciešamību, bet ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ aģentūra var veikt tikai daļu no tiem darbiem, ko pieprasa Valsts policija. Arī Aizkraukles policijas iecirknī pēdējo gadu laikā ir veikti tikai akūtākie remonti.

"Mēs sūtām diezgan regulāri gan vēstules, gan e-pastus ar akūtām nepieciešamībām, viņi arī iespēju robežās atbild vai remontē. Kas ir akūti salūzis, to remontē, bet šeit uz vietas kosmētiskie remonti kabinetos nav bijuši kopš 2009. gada," stāstīja Aizkraukles iecirkņa priekšnieks Renārs Dreijers.

Lielākajā daļā telpu joprojām ir jūtama padomju laika elpa. Novecojusī infrastruktūra rada ne tikai nepievilcīgus darba apstākļus darbiniekiem, bet arī nepiemērotu vidi klientiem. Atsevišķu telpu uzlabošanai Valsts policijas vadība piesaista finanšu līdzekļus, rakstot projektus, bet valstij kopumā nav vienota plāna ilgtermiņa attīstībai.

"Vienīgais risinājums ir mainīt pašu valsts nostāju attiecībā par to, kādos apstākļos strādā tiesībaizsardzības iestādes. Sadarbībā ar apsaimniekotāju – ar Nodrošinājuma valsts aģentūru - mēs esam sagatavojuši informatīvo ziņojumu par Valsts policijas infrastruktūras stāvokli iesniegšanai valdībā," pastāstīja Valsts policijas priekšnieka vietniece, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila-Roķe.

Savukārt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") kā vienu no situācijas risinājumiem iesaka mainīt normatīvo aktu modeli tā, lai arī pašvaldības spētu palīdzēt policijas telpu jautājumā, jo pašlaik pašvaldības nevar iesaistīties ministrijas īpašumā esošo objektu uzturēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti