Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Signi Pujāti

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Intu Ķuzi

Valsts policijas šefs: Pieaug noziegumu skaits pret bērniem

Ja kopējam noziegumu skaitam Latvijā ir tendence samazināties, tad pretēji ir ar noziegumiem pret nepilngadīgajiem – to skaits pieaug, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

To, ka Latvijā sarūk noziegumu skaits, apliecina arī deviņu mēnešu rezultāti –  šogad, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pērn, pastrādāti nedaudz jeb par 1% mazāk noziegumu.

Taču pieaug noziegumi pret nepilngadīgajiem. Bērni arvien vairāk kļūst par vardarbības, tostarp seksuālās vardarbības upuriem, teica Ķuzis, norādot, ka noziegumu pret nepilngadīgajiem skaits šogad salīdzinājumā ar atbilstošu laika posmu pērn pieaudzis par 20%.

Valsts policijas šefs gan atzina, ka tendence pieaugt noziegumiem pret nepilngadīgajiem vērojama arī iepriekšējos gados. Tiesa, augošais noziegumu skaits skaidrojams arī ar to, ka policija arvien vairāk atklāj šādus noziegumus.

Ķuzis piebilda, ka noziegumu pret nepilngadīgajiem atklāšana un mazināšana ir viena no Valsts policijas prioritātēm.

Savukārt runājot par Valsts kontroles pārmetumiem saistībā ar kriminālprocesu izmeklēšanas kvalitāti un ilgumu, Ķuzis atzina, ka ir pateicīgs par šo atzinumu, jo tas ir pirmais neitrālais skats no malas par kriminālprocesu. Valsts kontrole gan savā atzinumā nav konstatējusi neko, kas policijai jau nebūtu zināms.

Viņš atzina, ka, lai gan ar kriminālprocesa regulējuma ieviešanu bija iecerēts samazināt lietu izskatīšanas termiņus, tomēr ne viss šo 10 gadu laikā ir izdevies, kam bijuši dažādi iemesli, tostarp krīze, kad pēc atalgojuma mazināšanas darbu policijā pameta daudzi speciālisti.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole, izvērtējot pirmstiesas izmeklēšanas efektivitāti policijā, secinājusi: Valsts policijas darba rezultāti neliecina par uzlabojumiem ar ieilgušiem kriminālprocesiem, neizlemtu lietu uzkrājumiem un sūdzībām par izmeklēšanas kvalitāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti