Valsts policijas šefs: Nākamajos gados vajadzētu piesaistīt 500–600 policistu

Nākamajos gados dienestam Valsts policijā (VP) vajadzētu piesaistīt papildus 500 līdz 600 policistu. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja VP priekšnieks Armands Ruks. 

Ruks norādīja, ka dažādās vietās Latvijā situācija ar vakancēm VP atšķiras.

"Ir procentuālais aprēķins pēc esošā nekomplekta vakanču, kas ir ap 23%. Bet dažādās vietās Latvijā ir arī dažāds nekomplekts. Visproblemātiskāk ir Rīgā, Rīgas reģionā. Protams, arī Kurzemē, Vidzemē trūkst policistu. (..) Ja tā vidēji uz visu valsti, tad mums ap 10% ir nekomplekts. Nākamajos gados vajadzētu 500–600 policistu papildus," sacīja Ruks.

VP priekšnieks apliecināja, ka policijai jauni spēki ir nepieciešami un pie tā tiekot strādāts. Ruka ieskatā VP ar jaunu darbinieku rekrutēšanu sokas labāk nekā citām iestādēm, bet darbinieki nepieciešami arvien vairāk, jo esošais policijas kolektīvs noveco. 

"Nākamajā gadā daudzi kolēģi sasniegs izdienas pensijas vecumu, tādi ir tuvu pie 400. Mums jādomā kompensējošie mehānismi, kā viņus motivēt paturpināt dienestu. Jo viņi ir profesionāli sagatavoti, izglītoti ar pieredzi, ko nodot jaunajiem kolēģiem," atzīmēja Ruks. 

Kā pamata iemeslus darbinieku nepietiekamībai Ruks minēja atalgojumu, darba apstākļus un pārslodzi. Tādēļ šīs ir lietas, pie kurām jāstrādā, lai samazinātu policiju pametušo cilvēku skaitu.

VP šefs stāstīja: "Oktobrī bija nedaudz pāri 100 cilvēkiem, kas bija izlēmuši doties darba meklējumos citur, pametot darbu Valsts policijā. Ar salīdzinoši nelielu izdienu – pieci seši gadi. Mums ir svarīgi minimizēt šo aizejošo skaitu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti