Rīta Panorāma

Intervija ar VAS «Latvijas dzelzceļš» valdes priekšsēdētāju Edvīnu Bērziņu

Rīta Panorāma

Raimonds Pauls un Andris Bērziņš dosies koncerttūrē «Es šonakt sēdēšu uz jumta»

Intervija ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi

Valsts policija: Provokāciju risks 16.martā pastāv, bet lielām bažām pagaidām nav pamata

Arī šogad provokāciju risks 16. marta pasākumos pastāv, bet pagaidām nav pamata lielām bažām. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. 

Pēc viņa teiktā, Valsts policija sadarbībā ar Valsts drošības dienestu situāciju aktīvi uzrauga jau nedēļu, pusotru. Pašlaik ir grūti izdarīt prognozes, jo dažādas lietas var notikt spontāni. Tādēļ arī izstrādāti vairāki rīcības scenāriji.

Jautāts, vai ir ziņas, ka valstī būtu iebraukuši kādi radikāli noskaņoti cilvēki, policijas vadītājs atzina, ka pagaidām nav informācijas, kas būtu "par pamatu lielām bažām".

Ķuzis zināja teikt, ka līdz šim 16. martā pieteikti trīs pasākumi, kas izskatīti Rīgas domes sēdē. "No tiem divi ir vienas pārliecības un viens ir pretējās. Tā kā tie ir vienā laikā un vietā pieteikti, dome pieņēma lēmumu, ka vienu no pasākumiem – pretpasākumu - novirzīt tālāk," teica Valsts policijas vadītājs, norādot, ka zināms, ka šīs lēmums ir pārsūdzēts tiesā.

Valsts policijas vadītājs teica, ka jāņem vērā, šis ir vēlēšanu – Eiropas Parlamenta vēlēšanu - gads un atsevišķi cilvēki 16. martu var izmantot, lai pievērstu sev uzmanību.

Tāpat šogad 16. marta pasākumi atšķirsies ar to, ka tie notiks sestdienā, brīvdienā. Ķuzis pieļāva, ka daļai cilvēku varētu būt interese aiziet un paskatīties, kas notiek. Tomēr policijas priekšnieks norādīja, ka tā nav nekāda izrāde vai šovs. "Vienkārši novērot un kaut kādā veidā veidot kritisko masu, tas nav vajadzīgs," teica Ķuzis.

Viņš norādīja, ka arī šogad Brīvības pieminekli plānots ierobežot ar barjerām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti