Valsts policijā plāno likvidēt vairāk nekā 600 amata vietas

Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas vadība otrdien, 11. jūnijā, iepazīstināja valdību ar iecerētajām izmaiņām Valsts policijas darba organizācijā un struktūrā. Līdz nākamā gada beigām Valsts policijā plānots likvidēt 632 amata vietas personām ar speciālajām dienesta pakāpēm, tomēr, kā uzsver policijas vadība, esošais policistu skaits netiks samazināts.

Lai Valsts policija turpmāk pildītu savas funkcijas, policijas vadība vēlas ieviest tā dēvētos universālos policistus, kas ļaušot efektīvāk izmantot jau esošos resursus, skaidroja Valsts policijas vadības pārstāvis Normunds Grūbis.

Normund Grūbis: Par jaunu policijas darba modeli Madara Fridrihsone

  “Ikdienā tas darbs mums ir - norīkojums, kas veic satiksmes uzraudzību, ir norīkojums, kas veic sabiedriskās kārtības uzraudzību, ir operatīvās grupas, kas izbrauc uz notikumiem, ģimenes skandāliem, administratīvajiem pārkāpumiem, noziedzīgiem nodarījumiem. Nereti mums tā izbraukšana ir vairākkārtīga. Mēs visu to gribam mainīt, ka mēs reaģējam vienreiz. Tātad jautājums par efektivitāti, kā mēs šo resursu, kas mums ir, izmantojami pēc iespējas efektīvāk,” skaidroja Grūbis.

  “Mainām pamatprincipus reaģēšanā, vēlamies izbraukt uz notikumiem tikai vienu reizi. Tas nozīmē - izbrauc norīkojums, viss ir izdarīts. Proti, policijas darbiniekiem, kas izbrauc uz šādu notikumu, ir jāspēj gan noformēt ceļu satiksmes negadījumu, gan uzsākt kriminālprocesu, veikt neatliekamas sākotnējās izmeklēšanas darbības, vardarbības gadījumā pieņemt lēmumu par nošķiršanu. Pēc būtības atrisināt jautājumu uz vietas,” pastāstīja Grūbis.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti