Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu izturēšanos pret suni, kurš pēc sišanas nobeidzās. Kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja policijā.

Šā gada jūlija beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sāka izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Vīrietis, iespējamā vainīgā persona, ieradās policijā un atzinās izdarītajā. 

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka vīrietis savā īpašumā Saldus novadā, būdams alkohola reibumā, cietsirdīgi izturējās pret sev pazīstama cilvēka suni, kurš bija viņam nodots pieskaitīšanai.

Lai gan vīrietis ar ģimeni par suni rūpējās vairāku mēnešu garumā, kamēr suņa īstajiem saimniekiem nebija tādas iespējas, vīrietis tomēr, būdams alkohola reibumā, nav izturējis suņa nepaklausību un dažas reizes iesitis viņam pa ķermeni. Suņa īpašnieki, uzzinot notikušo, suni nogādāja klīnikā Rīgā, kur veterinārārsti atzina, ka pat daži sitieni ar roku pa ķermeni var būt nāvējoši tik mazam sunītim – suņa stāvoklis neuzlabojās, un viņš nobeidzās.

Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā, un viņam uz izmeklēšanu laiku tika pamērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Saskaņā ar Krimināllikumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti