Valsts policija Liepājā nošķir agresīvu dēlu no mātes

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde trešdien, 17. jūnijā, nolēmusi no kādas sirmgalves Liepājā nošķirt viņas dēlu. Tas noticis pēc ģimenes konflikta, kura laikā vīrietis būdams alkohola reibumā, sācis mātes virzienā mest ar dažādiem priekšmetiem, informēja policijā.

Policijai ierodoties notikuma vietā, sirmgalve stāstījusi, ka dēls viņai centās iesist ar metāla kausiņu un, lai izvairītos no sitiena, viņa pielikusi galvai priekšā roku, kā rezultātā satraumēja rokas pirkstu. Pēc notikušā sieviete zvanījusi meitai, kura izsauca Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Veicot alkohola pārbaudi konstatēts, ka vīrietis atradies 1,86 promiļu reibumā.

Valsts policija pēc sievietes vēlēšanās pieņēma lēmumu par nošķiršanu, un šobrīd tiek gatavoti materiāli tiesai, lai izskatītu jautājumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida likumpārkāpumiem.

Valsts policija atgādināja, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klātesot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad ir apdraudējums pašiem un apkārtējiem.

Policijas lēmums par nošķiršanu tiek aizpildīts trīs eksemplāros, no kuriem viens paliek cietušajai personai, otrs – pāridarītājam, bet trešais – Valsts policijai. "Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata.

Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar," skaidroja policijā. 

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību, ko arī turpat, notikuma vietā, veidlapā var atzīmēt. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt, skaidroja policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti