Panorāma

Ādažu sākumskolā testēs ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārtu

Panorāma

Izmaiņas administratīvajos sodos

Rosina apsūdzēt advokāta U. Bērziņa slepkavas

Valsts policija kriminālvajāšanai nosūta lietu par advokāta Bērziņa slepkavību Mārupē 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi kriminālprocesu par pagājušajā gadā Mārupē pastrādāto advokāta un bijušā tiesneša Bērziņa slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu, informēja policijā.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas, kuras šobrīd atrodas apcietinājumā.

2019. gada 20. jūlija vēlā vakarā divi vīrieši maskās iebruka privātmājā Mārupē, kur sasēja mājā esošo sievieti, lai veiktu minētās mājas aplaupīšanu. Pēc neilga brīža mājās atbrauca 1972. gadā dzimušais advokāts kopā ar savu sievu. Viens no laupītājiem sašāva advokātu, pēc kā abi vīrieši maskās no notikuma vietas aizbēga. Savukārt advokāts vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira. 

Veicot pirmatnējās izmeklēšanas un operatīvos meklēšanas pasākumus, aizdomās turētās personas sākotnēji noskaidrot neizdevās, bet policijas darbinieki gada laikā, veicot liela apjoma pirmstiesas izmeklēšanu, turpināja izmeklēt šo noziegumu un skaidrot vainīgās personas. 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka noziegumu, visticamāk, izdarīja ar cietušo ģimeni nesaistītas personas, proti, 1967. gadā un 1982. gadā dzimušie vīrieši, kuri iepriekš vairākkārt bija nonākuši policijas redzeslokā gan par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, gan par noziedzīgiem nodarījumiem, kas vērsti pret personu dzīvību un veselību.

Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka minētie vīrieši ir saistīti ar virkni citu noziegumu, tai skaitā ar mantiskiem un pret personu dzīvību un veselību vērstiem noziedzīgiem nodarījumiem. 

"Mēs jau bijām viņus aizturējuši 6. janvārī, un 8. janvārī tiesa viņus apcietināja. Un visu šo laiku mēs strādājām pie pierādījumu savākšanas, neskatoties uz ārkārtas situāciju valstī, kas sarežģīja arī mūsu darbu. Viens ir 1967. gadā dzimis noziedznieks Otrs - 1982. gadā. Par tādu raksturojumu varam minēt – jaunākais cietumā pavadījis 15 gadus. Tiesāts par slepkavībām, par laupīšanām. Otrs arī par mantiskiem noziegumiem tiesāts, par narkotikām tiesāts.

 Mums kā Kriminālpolicijai savā ziņā tā bija tāda goda lieta,"

stāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Abus vīriešus rosināts apsūdzēt par slepkavību pastiprinošos apstākļos, laupīšanu, zādzību, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu un šaujamieroča nelikumīgu apriti.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka abi aizturētie saistīti ar vēl virkni citu smagu noziegumu dažādos Latvijas reģionos. Šajās lietās vēl turpinās izmeklēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti