Panorāma

E. Levits: Atbildes Krievijai atbilst Latvijas interesēm

Panorāma

Panorāma

Plāno jaunu testu iepirkumu

Valsts plāno jaunu Covid-19 paštestu iepirkumu

Tā kā Covid-19 paštestu krājumi valstij lēnām izsīkst, valdība drīzumā varētu lemt par papildu testu iepirkšanu skolām un kritiskajām nozarēm. Par to vienošanās panākta starpinstitūciju darba grupā.

Lēmuma projektu gatavo Veselības ministrija. Tā iepirkuma apmēru pagaidām atteicās precizēt, taču norādīja, ka testus plānots iepirkt četrām nedēļām.

Tāpat kā iepriekš, testus iepirks Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs.

No līdz šim iepirktajiem vairāk nekā septiņiem miljoniem testu lielākā daļa izdalīta skolām.

“Pašlaik ir palicis diezgan mazs apjoms. Tie ir aptuveni 100 000 testi, kas ir palikuši pēc pēdējās izdales, kad bija piegādāti 3,5 miljoni paštestu. Mēs esam iepirkuši visu, ko Izglītības ministrija un Veselības ministrija bija pieprasījusi – šie 7,5 miljoni, un arī tie lielā mērā ir izdalīti. [..] Tas aprēķins, es saprotu, ko arī ir veicis VUGD sadarbībā ar Izglītības ministriju – līdz februāra beigām skolām būtu jāpietiek ar šiem testiem,” pastāstīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Latvijas Televīzija jau ziņojusi ka, piemēram, Āgenskalna sākumskolā radušās bažas, vai testu tiešām pietiks. Ja kaut vienam bērnam klasē atklāj Covid-19, pārējiem skolēniem testi jāveic katru dienu septiņas dienas pēc kārtas, kas testu krājumus strauji samazina. Šobrīd gan,  skolām pieprasot papildu testus, tos arī piegādā.

KONTEKSTS:

Pērn no novembra vidus skolās sākta pakāpeniska pāreja no laboratoriskā Covid-19 skrīninga uz antigēnu testiem. Šiem testiem ir vairākas priekšrocības. Testus skolēni var veikt paši, un tie sniedz atbildi 15 minūšu laikā, tādējādi ļaujot zibenīgi novērst plašākus slimības uzliesmojumus. Turklāt šie testi izmaksā krietni mazāk.

Skolas paštestus saņem pēc formulas: divi Covid-19 paštesti katram skolēnam ik nedēļas + 20% no kopējā skolas paštestu skaita. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt