Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

“Dienvidu melodija” Kalnciema kvartālā

Kultūras ziņas

Meža meitas izstāde galerijā “Istaba”

Valsts iestādēm vienota vizuālā identitāte

Valsts pārvaldes vizuālā identitāte izmaksājusi 18 tūkstošus eiro

No šī gada visas Latvijas ministrijas un to pakļautībā esošās iestādes ar atsevišķiem izņēmumiem pāriet uz jaunu vizuālo identitāti, kas valstij izmaksājusi 18 000 eiro. Vienoto vizuālo ietērpu kritizē gan profesionāļi, gan paši valsts ierēdņi.

Ministru kabinetu, ministru prezidentu un Valsts kanceleju turpmāk simbolizēs Latvijas rudens karmīnsarkanais tonis jeb Valsts karoga krāsa.

Kultūras ministrija savukārt jāasociē ar Latvijas sarkanās magones krāsu, kas simbolizē gara spēku radošo intelektu, aktivitāti un iedvesmu, bet Izglītības un zinātnes ministrijai piešķirta Latvijas viršu krāsa, kas simbolizē gudrību zināšana un zinātkāri.

Savā starpā mēs ātri pieradīsim, ka katram resoram ir sava krāsa, bet tā kā šo resoru ir vairāk nekā 15, ja nemaldos, tad, man liekas, klients noteikti neatšķirs,” uzskata Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) vadītāja Dita Traidās.

Ar Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciatīvu un Valsts kancelejas Heraldikas komisijas lēmumu, sākot no šī gada, visas Latvijas ministrijas un to pakļautībā esošās iestādes ar atsevišķiem izņēmumiem šķiras no saviem kādreizējiem logo, tos nomainot pret Valsts ģerboni. Tas rotā dokumentus, vizītkartes, izkārtnes pie biroju durvīm, interneta mājas lapas un valsts iestāžu profilus sociālajos tīklos.

"Valsts iestādēm būtu jābūt vienotām savā vizuālajā identitātē, jo tās ir viens veselums, un konkurences apstākļi starp valsts iestādēm nepastāv. Līdz ar to nav nepieciešams savu identitāti paust katrai ar savu individuālo logo,” uzsver Valsts kancelejas pārstāve Zaiga Barvida, skaidrojot, ka vienota vizuālā identitāte sniedz sabiedrībai skaidru priekšstatu. „Viņi saprot, ka tā ir valsts pārvalde, kur var saņemt atbildes uz jautājumiem.”

Viršu krāsas Izglītības un zinātnes ministrijai pakļautā VIAA uzskata, ka vienots vizuālais tēls bijis vajadzīgs. Tomēr iebilst, ka standartu izstrādātāji nav bijuši uzdevumu augstumos, jo šobrīd piedāvātie uzrakstu un plāksnīšu risinājumi ir arī bez ģerboņa, tādējādi neatbilstot sākotnējai idejai.

Mēs atkal esam nokļuvuši slazdā, kur valsts pārvalde ir pastāvīgi. Tas ir publiskā iepirkuma likuma svarīgā norma ņemt lētāko piedāvājumu,” atzīst Traidās. „Arī šī slavējamā ideja varēja būt labāka. Es, piemēram, neatbalstu, ka tiek piedāvāts variants bez ģerboņa, jo tad nevar saprast, kas tā ir - vai nevalstiska organizācija, uzņēmums, banka, vai trasta kompānija? Kas tas ir? Ja jau mēs sākam nēsāt ģerboni, tad viņam tur jābūt.”

Latvijai vienotā valsts iestāžu vizuālā tēla izstrāde izmaksājusi 18 000 eiro. Tas uzticēts dizaina birojam "H2E”,  sadarbojoties ar Valsts kanceleju un Valsts kancelejas Heraldikas komisiju.

Tika izstrādāts grafiskais standarts, katrai iestādei datnes, ar kurām strādāt turpmāk. 100 iestādēm uz katru iestādi 180 eiro. Ja pašas iestādes to darītu, tās būtu citas summas,” norāda Barvida.

Aģentūrā zina stāstīt, ka profesionāļi projektu kritizē par neizvērtētiem ieguvumiem un zaudējumiem, to īstenojot. Citi pārmet, ka nav ņemta vērā cilvēka uztvere, ielāgojot zīmolus. Tāpat tehniski nepilnīgi izstrādāta lietvedība un trūkst profesionālu interneta mājaslapu pārveidošanas risinājumu. Kultūras ziņu aptaujātie -  ceriņkrāsas Tieslietu ministrijai pakļautais Valsts valodas centrs un zemes brūnās Zemkopības ministrijas uzraudzītais Pārtikas un veterinārais dienests apgalvo, ka pāreja uz vienoto tēlu nekādas misēkļus nav radījusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt