Valsts pārvaldes politikas izstrādē aicina iesaistīties sabiedrību

Valsts kanceleja, uzsākot darbu pie valsts pārvaldes un cilvēkresursu politikas plāna, aicina sabiedrību izteikt viedokli tās kvalitatīvākai izstrādei.

Lai veidotu reformu, izstrādāti 12 jautājumi, uz kuriem atbildēt aicināts ir ikviens Latvijas pilsonis. Šāda konsultāciju metode Latvijas valsts pārvaldē ir revolucionāra, uzskata sabiedriskās politikas centra „Providus” pārstāve Iveta Kažoka.

„Valsts kancelejas piedāvātais diskusiju dokuments ir unikāls, jo parasti valsts pārvaldes iestādēs iedod sabiedriskai apspriešanai gatavu un sarežģītu likumu vai stratēģiju, un tad aktīvistiem ir jāsaprot, kā viņi vispār var kaut ko šajā dokumentā ietekmēt,” norāda Kažoka.

„Valsts kanceleja šoreiz ir uzdevusi 12 ļoti konkrētus jautājumus, uz kuriem - vai vismaz uz daļu no tiem - var atbildēt teju ikviens Latvijas pilsonis, tāpēc šī jaunā Valsts kancelejas piedāvātā pieeja priekš Latvijas konsultāciju prakses ir teju vai revolucionāra. Mēs līdzdarbojoties atbalstām šo jauno metodi – ka valsts pārvalde konsultējas ne tajā brīdī, kad tā jau visu ir izdomājusi, bet pašā, pašā procesa sākumā,” stāsta Kažoka.

Jautājumi, kuri pieejami Valsts kancelejas mājaslapā, saistīti ar sabiedrības apmierinātību ar valsts pārvaldes darbu un ieteikumiem tās uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti