Valsts pārvalde un NVO aicina cilvēkus nedoties uz Polijas–Ukrainas robežu un neradīt haosu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts pārvalde un nevalstiskās organizācijas (NVO) aicina cilvēkus neorganizēt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā.  

Brīvprātīgo kustība “Viegli palīdzēt” sadarbībā ar valsts pārvaldi un nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, “Labdarības lapu”, “palidzesim.lv”, Latvijas Samariešu apvienību, “Paēdušai Latvijai”, “Gribu palīdzēt bēgļiem” un citām – organizē koordinētas humānās palīdzības kravu koordinēšanu un piegādi Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainā.

Koordinēta humānā palīdzība nozīmē, ka tiek saņemti konkrētu preču pieprasījumi no Ukrainas un tiek komplektētas tikai un vienīgi nepieciešamās preces vairumā.

“Viegli palīdzēt” sadarbojas ar pašvaldībām un organizācijām Ukrainā, apzinot nepieciešamības, un brīvprātīgie koordinē gan humāno kravu iekraušanu Latvijā, gan arī humānās palīdzības izdali Ukrainā vai, nepieciešamības gadījumā, pie Polijas–Ukrainas robežas. 

NVO aicina visus uzņēmumus, kuri vēlas atbalstīt humānās palīdzības kravu organizēšanu, pieteikties, norādot preces, ko uzņēmums var ziedot. Pieteikties varat šeit. Pēc anketas aizpildīšanas ar jums sazināsies biedrības pārstāvji, norādot adresi preču nogādāšanai loģistikas centrā Rīgā un vienojoties par preču precīzu apjomu. Sadarbībā ar valsts pārvaldi preces tiks nogādātas Ukrainā. 

Iepriekš Ekonomikas ministrija informēja, ka līdz 27. februāra rītam 99 Latvijas uzņēmumi iesnieguši informāciju par vakancēm, kuras varētu piedāvāt Ukrainas iedzīvotājiem. Tāpat līdz 27. februāra rītam 59 uzņēmumi no visas Latvijas pauduši gatavību ziedot dažādas pirmās nepieciešamības preces, ilgāk uzglabājamas pārtikas preces, higiēnas un medicīnas preces, apģērbu, degvielu, autoķīmijas preces, arī autotransportu un sakaru un saziņas līdzekļus, kā arī bezatlīdzības izmitināt bēgļu ģimenes.

Vēl līdz 27. februāra rītam 293 tūristu mītnes visā Latvijā paudušas gatavību uzņemt bēgļus no Ukrainas. Visvairāk palīdzību piedāvājušas tūristu mītnes Rīgas pilsētā, Tukuma novadā, Madonas novadā, Liepājā un Dienvidkurzemes novadā, kā arī Siguldas un Ventspils novadā. 

Ekonomikas ministrija joprojām aicina visus, kuriem ir iespēja palīdzēt un kuri ir gatavi iesaistīties ziedošanas akcijā, norādīt savu informāciju šajās vietnēs:

  • uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija);
  • uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra);
  • iedzīvotāji, kas gatavi bezmaksas uzņemt bēgļus: ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas  (informāciju apkopo biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”).

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Krievijas okupācijas spēki sāka uzbrukumu Ukrainai, kas sīvi pretojas iebrucējiem. Starptautiskā sabiedrība asi nosoda Krievijas rīcību, pret Putina režīmu tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Pēc aptuvenām aplēsēm Ukrainu pirmajās trīs kara dienās pametuši 115–150 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti