Rīta Panorāma

Interesanti veidi, kā atvēsināties

Rīta Panorāma

Nacionālā teātra koncertuzvedums «Es rakstu tavu vārdu: Brīvība»

Valsts pārvaldē plāno ieviest «Nulles birokrātijas» pieeju. Intervija ar Jāni Citskovski

Valsts pārvaldē ieviesīs pieeju – jauna birokrātiska sloga vietā jāatsakās no cita

Valsts pārvaldē plānots ieviest "nulles birokrātijas" pieeju, to paredz otrdien, 20.augustā skatīšanai valdībā iesniegtais Valsts kancelejas ziņojums. Galvenais mērķis – mazināt birokrātijas negatīvo ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi, radot efektīvu risinājumu administratīvā sloga mazināšanai.

Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" stāstīja, ka «nulles birokrātijas» pieejas ieviešana ir viena no valsts pārvaldes reformu plāna sastāvdaļām. 

"Tas dzīvē izpaudīsies tā –

ja tiek virzīts jauns tiesību akts, kāds regulējums, kas uzliek slogu uzņēmējiem konkrētā izmērāmā apjomā, tad tādā pašā apjomā ir jāsamazina pretim kāda cita sloga sastāvdaļa,

tādā veidā bremzējot birokrātijas augšanu," klāstīja Citskovskis.

Pēc viņa teiktā, Valsts kanceleja pētījusi citu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD valstu  pieredzi, un secinājusi, ka šāds princips strādā daudzās citās valstīs.

"Ļoti dažādi [šis princips citviet] tiek piemērots, mēs esam mēģinājuši paņemt to labāko.

No 1.novembra šāds princips sāks strādāt – viens [birokrātiskais slogs] iekšā un viens ārā," klāstīja Valsts kancelejas vadītājs.

Valsts kancelejas vadītājs norādīja, ka šādas pieejas ieviešana arī liks ierēdņiem domāt, "pirms vispār ieviest kādu jaunu prasību, vai tā tiešām ir piemērotāka".

Tas, kurš rosinās jaunas prasības ar jaunu birokrātisko slogu, arī meklēs, kā attiecīgi samazināt citu birokrātisko slogu.

Vienlaikus Valsts kancelejas vadītājs atzina, ka tas neattieksies uz obligātajām prasībām, tostarp Eiropas Savienības regulām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti