Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Velta grāmatu Cēsu kauju uzvaras simtgadei

Valdība nolemj pārņemt kontroli lielajās ostās

Valsts pārstāvju izvēlei ostās sola pievērsties līdz ar pārvaldības reformu

Lai gan jau šonedēļ varētu grozīt likumu par ostām, atsaucot no Rīgas un Ventspils brīvostu valdēm pašvaldības pārstāvjus, tomēr tikpat straujā tempā mainīt kārtību, kādā brīvostu valdēs nonāk valsts pārstāvji, koalīcija nav gatava.

Valdības rosinājums valsts pārvaldībā pārņemt Ventspils un Rīgas ostas ir tikai pirmais solis ceļā uz lielo ostu pārvaldības atbrīvošanu no politiskās ietekmes, uzskata Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs.

“Pēc būtības tā problēma ir tāda, ka ostu valdes atlases procesu ir noteikuši tikai politiski apsvērumi. Un tie ir bijuši kā pašvaldības pusē, tā valsts pusē. Un joprojām tie izvirzītie pārstāvji ir, piemēram, ministru biroja cilvēki. Un tas ir papildu veids, kā samaksāt algu. Šādas lietas ir izskaužamas,” norādīja Grafs.

Grafs uzsvēra, ka valdībai esošos valsts pārstāvjus brīvostu valdēs vajadzētu nomainīt ar nozares profesionāļiem.

Pašlaik Rīgas brīvostā darbojas, piemēram, ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”) padomnieks Pāvels Rebenoks un partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt Ventspils brīvostas valdē valsti pārstāv “Jaunās Vienotības” politiķis Ģirts Valdis Kristovskis un vides ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par”) biroja vadītāja Laila Spaliņa.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) valsts pārstāvju iecelšanas kārtībai sola pievērsties vien plānotās ostu pārvaldības reformas kontekstā.

“Es paļaujos, ka ministri ir nozīmējuši kompetentas personas, kas spēj pārstāvēt attiecīgo ministriju intereses ostā. Mēs no Satiksmes ministrijas esam izvirzījuši juristus. Profesionāļus. Tas mūsu sākotnējais plāns bija nonākt līdz risinājumu piedāvājumiem koalīcijai nākamā gada  pirmajā pusē, šie konkrētie notikumi to, protams, ir pasteidzinājuši,” sacīja Linkaits.

KONTEKSTS:

Globālajā Magņitska sankciju sarakstā ASV iekļāvušas no pienākumu pildīšanas atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kā arī četras organizācijas - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.  

ASV sankcijas ir jāievēro arī bankām Latvijā. ASV sankcijas tiek ievērotas publiskās un privātās partnerības jomā un Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības jomās. ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām.

Reaģējot uz ASV lēmumu, Lembergs paziņoja, ka apturēs darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē. Tikmēr valdība paziņoja par ieceri valsts pārvaldībā pārņemt Ventspils un Rīgas brīvostu pārvaldes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti