Sadaļas Sadaļas

Valsts pacientiem nodrošinās skābekļa terapiju mājās

No 1. jūlija no valsts budžeta līdzekļiem tiks nodrošināti skābekļa terapijas pakalpojumi mājās pacientiem ar hronisku elpošanas nepietiekamību, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD). Daļai pacientu gan šis pakalpojums būs pieejams no augusta.

Tādējādi tiks uzlabota pakalpojuma pieejamība hroniskajiem pacientiem, kuriem veselības stāvokļa dēļ nepieciešams saņemt skābekļa terapiju mājas apstākļos – nereti visa mūža garumā.

Pakalpojuma saņemšanai pacientam būs jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, kurš izsniegs nosūtījumu pie ārsta-speciālista ilgstošas skābekļa terapijas nepieciešamības izvērtēšanai. Izvērtēšanu veikts pneimonologs vai kardiologs atbilstoši pacienta veselības stāvoklim un diagnozei, tajā skaitā pacientam tiks noteikti veicamie izmeklējumi. Piemēram, asins analīzes gāzu noteikšanai.

Pēc ārsta-speciālista atzinuma saņemšanas pacienti varēs vērsties Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” Tehnisko palīglīdzekļu centrā, kas koordinēs skābekļa koncentratoru nodrošināšanu. Sākotnēji nepieciešamos izmeklējumus būs iespējams veikt noteiktās ārstniecības iestādēs.

Pacientu ilgstošu novērošanu uzņemas ģimenes ārsts, vienlaikus pacientam reizi gadā jāvēršas pie ārstējošā speciālista, kurš izvērtē skābekļa terapijas efektivitāti. Plānots, ka

2021. gadā valsts atbalstu skābekļa terapijas nodrošināšanai saņems aptuveni 600 pacienti.

Savukārt subakūtiem pacientiem, kuru vidū ir Covid-19 izslimojušie pacienti, pacienti ar hronisko obstruktīvu plaušu slimību un onkoloģijas pacienti paliatīvās aprūpes ietvaros, skābekļa terapija nav nepieciešama visa mūža garumā, bet skābekļa koncentrators ir jāsaņem uzreiz pēc izrakstīšanās no slimnīcas. Lai arī šiem pacientiem nodrošinātu skābekļa terapiju mājās, atbildīgās valsts iestādes veic sagatavošanās darbus, tajā skaitā turpinās pakalpojuma sniedzēju atlase nepieciešamā skābekļa koncentratoru skaita nodrošināšanai.

Plānots, ka subakūtiem pacientiem šis pakalpojums tiks nodrošināts no šī gada 1. augusta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt