Dienas ziņas

ES un Lielbritānija panāk «Brexit» vienošanos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Eglītes nedrīkst cirst jaunaudzēs

Valsts mežos aizvien nelikumīgi cērt eglītes jaunaudzēs

Pēdējās dienās daudzi vēl steidz sagādāt Ziemassvētku eglīti un, lai arī Latvijas valsts mežos katram iedzīvotājam ir atļauts nocirst vienu, to gan nedrīkst jebkurā vietā. “Latvijas Valsts mežu” (LVM) Dienvidlatgales mežniecības speciālisti novērojuši, ka eglītes tiek cirstas jaunaudzēs, kas nav atļauts.  

“Cilvēki ne viens vien ir braucis, un šodien arī. No rīta ir uzsnidzis sniedziņš, un jau cik pēdu atstāts,” dienu pirms svētkiem novēroja AS “LVM” Dienvidlatgales mežniecības mežkopis Aivars Litiņš.

Apsekojot vienu no jaunaudzēm Daugavpils novadā, Dienvidlatgales mežniecības mežkopis jau atkal pamana eglīšu meklētājus.

Viņš atgādina, ka jaunaudzēs eglīti nedrīkst cirst un paskaidro, ka to var darīt stigās un grāvmalās. Eglītes meklētāji, lai arī gar jaunaudzes malu devās prom grāvja virzienā, pēc brīža atkal jau bija atpakaļ un noteica, ka tur normālas eglītes neesot. Pēc neilga laiciņa drīz vien klāt jau cits eglīšu meklētājs.

Lai cilvēkiem būtu vieglāk saprast, kur drīkst un kur nedrīkst cirst eglīti, mežkopis stāsta, kā atšķirt jaunaudzi:  „Stāvam uz meža ceļa, jā. Pēc tā definējuma – ceļa mala. Ir iespēja izvēlēties eglīti, bet mēs redzam smukās rindās sastādītu egli. Un tā egle ir diezgan vienāda augstuma un jauna, un vēl viena pazīme – te ir veikta kopšana, izvākti lieki lapu koki, kas traucē egles augšanu. Cilvēks redz – eglītes ir, ceļš it kā ir, un viņš cērt, kas ir kategoriski aizliegts.”

Valsts mežos atļauts zāģēt eglīti līdz 3 metru garumam un diametrā – līdz 12 centimetriem.  

Aizvadītajā nedēļas nogalē, apsekojot jaunaudzes, izdevies arī pieķert pārkāpēju, kurš turklāt uz mežu bija atbraucis, iespējams, esot alkohola reibumā. Nācās pat izsaukt Valsts policiju.

Par eglītes nozāģēšanu jaunaudzē policijai uzrakstīts arī iesniegums un pārkāpējs, iespējams, tiks sodīts.

“Tur ir jāizmēra zināmi diametri, jo valsts mežu pārstāvis pieteikumā norādīs to kaitējumu, kas ir izdarīts, koka apmērus, un tad mēs izvērtēsim. Ja tas tiks atzīts par koku, tad tur tiks uzsākts kriminālprocess,” skaidroja policijas Latgales reģionālās pārvaldes Daugavpils iecirkņa kārtības policijas Austrumu nodaļas priekšnieks Ivars Kravcevičs. 

“Latvijas Valsts mežu” pārstāvji piebilst, katra nelikumīgi nozāģētā eglīte rada zaudējumus – gan jau ieguldītos līdzekļus, gan plānotos ieņēmumus pēc daudziem gadiem, kad koks būtu izaudzis un to varētu izmantot koksnei.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt