Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē gatavojas lāpu gājienam

VMD 11 jauni ugunsdzēsības auto

Valsts meža dienestam būs 11 jauni ugunsdzēsības auto

Līdz Ziemassvētkiem visās virsmežniecībās būs jaunas ugunsdzēsības automašīnas. Jaunā tehnika ļaus ugunsgrēka vietā ierasties ātrāk, kā arī piekļūt grūti sasniedzamām vietām meža biezoknī. Pirmo jauno automašīnu jau saņēmusi Ziemeļvidzemes virsmežniecība.

“Viņa ir tieši paredzēta meža ugunsgrēku dzēšanai, tātad, lai piekļūtu sarežģītām vietām, kur ar parasto ugunsdzēsības tehniku nevar piekļūt. Tādēļ arī šī paaugstinātā caurgājība. Ar šo te mašīnu var braukt pa ūdeni līdz 1,3 metru dziļumam,” pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Automašīnā ir viss nepieciešamais mežu ugunsgrēku dzēšanas darbiem. Viena no galvenajām atšķirībām no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīnām ir auto svars - VMD automašīna ir par 8 tonnām vieglāka.

Automašīnas svars ir arī viens no galvenajiem tās raksturlielumiem, jo, lai pārvietotos pa mitriem apvidiem mežā, tehnikai jābūt pēc iespējas vieglākai. Mežniecībā arī spriež, ka aizvadītā vasara, kad mežos izcēlās salīdzinoši daudz ugunsgrēku, parādīja to, ka VMD jābūt rīcībspējīgam.

“Ļoti svarīgs ir reaģēšanas un ierašanās laiks, šī te automašīna pa šoseju var braukt līdz 90 kilometriem stundā, iepriekšējās brauca ap 60 līdz 70 kilometriem stundā. Katra minūte ir svarīga, lai ātrāk ierastos,” norādīja Jaunķiķis.

Viena specializētā automašīna izmaksājusi vairāk nekā 230 tūkstošus eiro. Automašīna ražota Vācijā, bet aprīkota Latvijā. VMD autoparks tiek atjaunots pakāpeniski, pirmās sarunas par šāda tipa automašīnu iegādi sāktas jau pirms 10 gadiem. Šo gadu laikā iegādātas vēl citas 17 jaunas automašīnas, to skaitu nu papildinās 11 šādas. 

“Šī mašīna atvieglos darbu, un cilvēkiem būs pilnīgi cita lieta strādāt šajā vai vecajā “GAZ66”, arī visas remontizmaksas būs mazākas,” norādīja Ziemeļvidzemes virsmežniecības virsmežzine Astra Boķe.

Pašlaik VMD ugunsdzēsības sezonas darbi noslēgušies, un auto līdz pavasarim tiks glabāts depo Limbažos. Pavasarī tiks organizētas speciālas apmācības jaunās tehnikas lietošanai. Vienā maiņā ar šo auto strādā šoferis un ugunsdzēsējs.
 
“Šāda tipa mašīnas ir būvētas ar uzdevumu sekot vācu “Leopard” tankam bezceļā. Šo te “Mercedes-Benz Unimog” modeli dažādās viņa paaudzēs ražo jau gandrīz 50 gadus. Teiksim, Vācija, Francija, Spānija, Šveice, visās šajās valstīs lielākā daļa meža ugunsdzēsības darbu tiek veikti tieši ar “Unimog” automašīnām,” norādīja SIA “Unimotors Latvia” pārstāvis Gatis Smiltiņš.

Pirmā automašīna nonāks Valkā, jo Strenču un Valkas puses esošajos priežu mežos ir augsta uguns bīstamība, protams, pēc vajadzības auto izmantos visā Ziemeļvidzemē. Nākamā jaunā automašīna tiks nodota Alūksnes mežniecībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti