Valsts meža dienesta vadītāja Aina Stašāne atstāj amatu

Valsts meža dienesta ģenerāldirektore Aina Stašāne atstāj amatu, par to vienojoties ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu (Nacionālā apvienība), informēja dienests.

Aizejošā Valsts meža dienesta ģenerāldirektore Aina Stašāne 
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Paziņojumā medijiem šāds solis skaidrots ar to, ka iecerētajām reformām Valsts meža dienestā vairs nav Zemkopības ministrijas vadības sākotnēji izteiktā politiskā atbalsta.

“Stājoties amatā, no Zemkopības ministrijas saņēmu pilnvarojumu Valsts meža dienestā īstenot pārmaiņas, lai risinātu ilgstoši ignorētas problēmas. Pārmaiņu plānošanu uzsākām pagājušajā gadā, un sākotnēji atbalstu iecerēm izteica arī Zemkopības ministrija. Šobrīd ministra un arī ministrijas atbalsts uzsāktajām pārmaiņām ir zudis,  tādēļ esmu pieņēmusi lēmumu atstāt ģenerāldirektores amatu,” norādīja Stašāne.

Viņasprāt, dienestam nāksies risināt tādas problēmas kā objektīvas un vienādas attieksmes trūkums pret klientiem visās struktūrvienībās, lēmumu ietekmējamība, nevienmērīga darbinieku noslodze, zema darba efektivitāte un zems atalgojums.

Stašānes pēdējā darbadiena amatā būs trešdien, 17. augustā, kad viņa preses konferencē skaidros sava lēmuma iemeslus.

KONTEKSTS:

Pērn Valsts meža dienesta reformu, ko lielos tempos mēģināja īstenot iestādes vadība, uz bremzēm nolika Zemkopības ministrija. Iemesli saistīti gan ar piedāvātajiem risinājumiem, kurus varētu būt problemātiski īstenot dzīvē, gan vajadzību mainīt likumu.

Turklāt dienesta darbinieki bija pauduši bažas, ka līdz ar reformu var pazust kontrole par faktiski mežos notiekošo un var tikt apdraudētas arī tajos esošās dabas vērtības, jo izmaiņu rezultātā mežziņi mežos parādītos vismaz uz pusi retāk nekā šobrīd. Vēlāk dienesta darbiniekiem radās bažas par iespējamu izrēķināšanos ar reformu pretiniekiem, izmantojot tādu metodi kā disciplinārlietas ierosināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti