1:1

1:1 Gundars Rēders: Elita Krūmiņa

1:1

Par J.Bordāna iecerēto tieslietu nozares auditu

Valsts kontrolieres auto ceļā uz LTV pārsit riepu

Valsts kontrolieres auto ceļa bedrē pārsit riepu; vērtēs vēršanos pret ceļu uzturētājiem

Valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas auto otrdien, 12. februārī, vakarā Rīgā, pa ceļam uz Zaķusalu, iebraucis bedrē, un rezultātā tam pārsista riepa. Krūmiņa iespējamo vēršanos pret ceļu uzturētājiem izvērtēs ar juristiem.

Otrdien, ceļā uz Zaķusalu, lai piedalītos LTV raidījumā “Viens pret vienu”, Krūmiņas auto, pēc viņas pašas vārdiem, “iekrita bedrē”. Viņa raidījumā sacīja, ka daļu ceļa nācās mērot ar kājām.

Viņa atzina, ka šis simboliskais atgadījums raksturo vispārējo ceļu stāvokli Rīgā.

Jautāta par iespējamo vēršanos pret ceļu uzturētājiem, Krūmiņa sacīja, ka “mēs to izvērtēsim ar juristu palīdzību”.

KONTEKSTS:

Pēdējās dienās rīdzinieku plaši apspriestais temats ir katastrofāls ielu stāvoklis. Pēc atkušņa daudzās ielās veidojās bīstamās bedres, uz vairākām ielām Rīgas domes Satiksmes departaments nolēma ierobežot maksimālo braukšanas ātrumu un sola pēc iespējas ātrāk aizlāpīt bedres.

Gadā apdrošināšanas atlīdzībās tieši par bedrēs sabojātajiem auto izmaksā vidēji vienu miljonu eiro. Vissliktākā situācija esot Rīgā.

Tikmēr Valsts kontrole nesen publiskotajā revīzijā secināja, ka Rīgas pašvaldība, attīstot pilsētas transporta infrastruktūru, rīkojusies neefektīvi, neekonomiski un neatbilstoši normatīvo aktu prasībām. Trūkst mērķtiecīgu risinājumu sen zināmām problēmām, savukārt esošo projektu īstenošana ir notikusi haotiski un necaurskatāmi. Šādi rīkojoties, satiksmes dalībnieku – gājēju, velobraucēju un autovadītāju – vajadzības un intereses netiek risinātas ne īstermiņā, ne ilgtermiņā. Piemēram, 30 ielu seguma atjaunošanas projektiem finansējums 3,3 miljonu eiro apmērā piešķirts bez jebkāda izvērtējuma, un ir izstrādāti vairāki transporta infrastruktūras projekti, kas nav īstenoti, bet to izmaksas 5,3 miljonu eiro apmērā norakstītas zaudējumos.

8 komentāri
Anonīms lietotājs 2145
Vējoni un Kariņ, pārsitiet riepas!
Anonīms lietotājs 17776
Anonīms lietotājs 22614, vai Tu zini, cik Latvijā ir normatīvo aktu? Un nekad nav tā, ka viens normatīvais akts regulētu kādu nozari - vienmēr ir vairāki. Cilvēkam, kas ar to nenodarbojas ikdienā tas ir tīrākais mīnu lauks. Izlasīsi vienu, domāsi, ka visu zini, līdz Tev norādīs uz citu normatīvo aktu, kurš Tavus pieņēmumus apgāž...
Anonīms lietotājs 22614
Atrunas un čīkstēšana - ak vai, tas ir grūti, vai tad es ko varu, ko tad es mīnu laukā gumijniekos darīšu.....ja cilvēks grib, tad dara. Ja negrib - atrod dažādas atrunas.
Anonīms lietotājs 6178
Nav vajadzīgi juristi, jāuzraksta prasība un jāiesniedz attiecīgai iestādei, kas atbild par ceļu uzturēšanu braukšanai vajadzīgā kārtībā. Transporta nodokli maksā, tātad - ne jau par skaistām acīm, bet par to, lai varētu braukt pa visiem ceļiem. Ja ceļa uzturētāju vainas dēļ ir radies zaudējums, tas ir jāatlīdzina vainīgajam. Ja nemaksā ar labu, tad jāpiesaka prasība tiesā un visa opera. Maksās, jo ne vienam vien jau ir samaksāts.
Agnese Jansone
Nez, vai kāds satrauktos par to, ja manas automašīnas riepa būtu pārsista..
Agnese Jansone
:D ārprāts, kāds rets un nedzirdēts gadījums.
Anonīms lietotājs 17776
Un ko darīt tiem, kas ir tādā pašā situācijā, bet kam nav savu juristu?
Anonīms lietotājs 22614
Papētīt likumus un normatīvos aktus? Nav tik sarežģīti, kā pirmajā brīdī izskatās. Vajag ticēt saviem spēkiem un daudz kas kļūst iespējams!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti