Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Tango no Buenosairesas līdz Parīzei - Rudens kamermūzikas festivālā

Intervija ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu

Valsts kontroliere: Situācija valsts iestādēs uzlabojas

Valsts kontrole, vecot revīzijas, novērojusi situācijas uzlabošanās valsts iestādēs, bet pie uzlabojumiem jāturpina strādāt, īpaši pašvaldībām, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Par Saimnieciskā gada pārskatu Valsts kontrole devusi atzinumu ar iebildi, un Krūmiņa skaidro tā iemeslu: “Joprojām ir ļoti būtiskas problēmas ar nekustamo īpašumu un citu aktīvu, tas ir krājumu, ieguldījumu uzskaiti pašvaldībās. Un papildus citiem trūkumiem tas liek mums dot atzinumu ar iebildi. No šāda aspekta situācija nav mainījusies.”

Vienlaikus viņa arī uzsvēra, ka kopumā valsts pārvaldībā vērojama pozitīva attīstība. Iepriekš par neuzskaitītajiem aktīviem runāts arī attiecībā uz valsts iestādēm, bet tagad šī situācija ir mainījusies. Viņasprāt, kopīgi strādājot, situācija mainīsies arī pašvaldībās.

“Mēs iepriekš vairāk runājām par uzskaites jautājumiem un valsts pārvaldes institūcijās klajiem likuma neievērošanas jautājumiem.

Nu vairāk pievēršamies lietderības un efektivitātes jautājumiem. Tas ir solis uz priekšu,” norādīja valsts kontroliere.

Tajā pašā laikā vēl esot daudz darāmā, lai uzlabotu situāciju.

Ziņots, ka, publiskojot revīziju par pagājušā gada valsts budžeta izpildi, Valsts kontrole norādījusi uz summa piemaksu valsts pārvaldē pieaugumu par 24 miljoniem un būtiskām atšķirībām darbinieku atlīdzībā starp ministrijām.

Tāpat veltīti vairāki pārmetumi Valsts ieņēmu dienestam, tostarp norādīts, ka nepiemēroto sankciju dēļ valsts budžetam secen aizgāja 2,4 miljoni eiro. Atklāts arī tas, ka vairākiem tūkstošiem pensionāru ar invaliditāti, automātiski nepiemērojot pienākošos atvieglojumus, tika izmaksāta mazāka pensija, nekā faktiski pienāktos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti