1:1

1:1 Gundars Rēders: Jēkabs Straume

1:1

Valsts kontrolieres auto ceļā uz LTV pārsit riepu

1:1 Gundars Rēders: Elita Krūmiņa

Valsts kontroliere: Rīgā revīzijās atklātais liecina par neprasmi vai ļaunprātību

Revīzijas Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās un tajās atklātais neliecina par nejaušām kļūdām, bet par neprasmi vai arī, iespējams, par ļaunprātību, LTV raidījumā “Viens pret vienu” otrdien, 12. februārī, atzina valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viņa atgādināja, ka revīzija “Rīgas namu pārvaldniekā “ atklāja fiktīvo nodarbinātību, Valsts kontrole arī norādīja uz nepilnībām Rīgas brīvostas pārvaldē, kuru daļēji kontrolē arī Rīgas dome; brīvostā ir atklāti pārkāpumi un turpinās tiesvedība.

Par revīziju rezultātiem Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās Valsts kontrole sniedza informāciju policijai un prokuratūrai, norādīja Krūmiņa.

“Es nerunātu par nejaušu kļūdīšanos, tā ir vai nu neprasme saimniekot vai arī, bet tad tas jāpierāda ar attiecīgām metodēm, zināma ļaunprātība,” sacīja Krūmiņa.  

Krūmiņa, kopumā vērtējot situāciju valstī, arī atzina, ka Latvijā ir problēmas ar finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanu, un izmeklēšanas kvalitāte un tiesu nolēmumu bargums, kas būtu sagaidāms, jāuzlabo, pretējā gadījumā rezultātu nebūs.

“Mana sajūta kā audita iestādes vadītājai ir - mēs varam palīdzēt tiem, kas grib strādāt labāk, tiem, kas negrib, ar audita ieteikumiem ir par maz, vajadzīgs atbilstošs sods,” piebilda Krūmiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti