1:1

1:1 Gundars Rēders : Dana Reizniece - Ozola

1:1

1:1 Gundars Rēders: Viesturs Kairišs

1:1 Gundars Rēders: Elita Krūmiņa

Valsts kontroliere piekrīt - jāvērtē, kurš atbildīgs par «nodokļu haosu»

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa piekrīt, ka ir nepieciešams izvērtējums, kurš ir atbildīgs pie “nodokļu haosa” jeb izmaiņām nodokļos, kas sekoja jau pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas un tikai 11 dienas pirms to stāšanās spēkā. Turklāt nav jāgaida tikai vēlētāju vērtējums, bet jāsaprot, kuru lēmumi noveda pie kļūdām.

Krūmiņa LTV raidījumā “Viens pret vienu” atzina, ka pēdējo nedēļu notikumi ap nodokļu izmaiņām liek piekrist, ka ir nepieciešams izvērtējums nodokļu plānošanai, jo jebkuram pārkāpumam jābūt izvērtētam.

“Aiz jebkuras problēmas stāv cilvēki, jāizvērtē, vai tā bija neprofesionālā rīcība, vai kāds palaidies slinkumā, vai tā bija ļaunprātība, un katrai rīcībai ir savs atbildības veids,” sacīja Krūmiņa.

Viņa uzsvēra – “ja pārkāpums noticis, atbildībai jāseko”, taču Valsts kontrole šobrīd noteikti nebūs tā iestāde, kas pateiks, kurš bija vainīgs. 

Jautāta, kam būtu jāvērtē notikušais, Krūmiņa sacīja, ka ministru darbs jāvērtē premjeram, pašiem ministriem un valsts sekretāriem jāvērtē padoto darbs zemākā līmenī.

Krūmiņa arī nepiekrita, ka viss vērtējums jāatstāj tikai vēlētāju ziņā.

Protams, vēlētāji izvērtēs, bet katru reizi nav jāgaida četri gadi līdz nākamajām vēlēšanām, norādīja Krūmiņa.  

Iepriekš Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda neapmierinātību ar koalīcijas   darbu pie nākamā gada nodokļiem un sacīja, ka šajā jomā “savārīta kārtīga putra”.

Jau ziņots, ka Saeima otrdien, 20.decembrī, grozīja pirms diviem gadiem pieņemtos lēmumus un noteica, ka nākamgad minimālās sociālās iemaksas tomēr netiks ieviestas, taču tiks paaugstināta mikrouzņēmumu nodokļa likme.  

Norma, ka sociālās iemaksas jāmaksā no minimālās algas, pat ja darbinieks strādā nepilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, pieņemta jau 2015.gadā.  Taču dažas nedēļas pirms normu stāšanās spēkā, šogad 7.decembrī, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) rosināja atteikties no šī plāna, jo šāda mehānisma ieviešana nebūšot iespējama. Premjers piedāvāja iztrūkumu budžetā kompensēt, palielinot mikrouzņēmumu nodokļa likmi no pašreizējiem 9% līdz 15%.

Pret premjera piedāvājumu iebilda koalīcijā esošā partija "Vienotība". "Vienotība" diskusijās par nodokļu izmaiņām vēlējās panākt, lai minimālo sociālo iemaksu ieviešanas termiņš tiktu pārcelts no nākamā gada sākuma uz 1. septembri. Taču premjers uzstāja, ka no minimālajām sociālajām iemaksām ir jāatsakās pilnībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti