1:1

1:1 Gundars Rēders : Dana Reizniece - Ozola

1:1

1:1 Gundars Rēders: Viesturs Kairišs

1:1 Gundars Rēders: Elita Krūmiņa

Valsts kontroliere piekrīt - jāvērtē, kurš atbildīgs par «nodokļu haosu»

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa piekrīt, ka ir nepieciešams izvērtējums, kurš ir atbildīgs pie “nodokļu haosa” jeb izmaiņām nodokļos, kas sekoja jau pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas un tikai 11 dienas pirms to stāšanās spēkā. Turklāt nav jāgaida tikai vēlētāju vērtējums, bet jāsaprot, kuru lēmumi noveda pie kļūdām.

Krūmiņa LTV raidījumā “Viens pret vienu” atzina, ka pēdējo nedēļu notikumi ap nodokļu izmaiņām liek piekrist, ka ir nepieciešams izvērtējums nodokļu plānošanai, jo jebkuram pārkāpumam jābūt izvērtētam.

“Aiz jebkuras problēmas stāv cilvēki, jāizvērtē, vai tā bija neprofesionālā rīcība, vai kāds palaidies slinkumā, vai tā bija ļaunprātība, un katrai rīcībai ir savs atbildības veids,” sacīja Krūmiņa.

Viņa uzsvēra – “ja pārkāpums noticis, atbildībai jāseko”, taču Valsts kontrole šobrīd noteikti nebūs tā iestāde, kas pateiks, kurš bija vainīgs. 

Jautāta, kam būtu jāvērtē notikušais, Krūmiņa sacīja, ka ministru darbs jāvērtē premjeram, pašiem ministriem un valsts sekretāriem jāvērtē padoto darbs zemākā līmenī.

Krūmiņa arī nepiekrita, ka viss vērtējums jāatstāj tikai vēlētāju ziņā.

Protams, vēlētāji izvērtēs, bet katru reizi nav jāgaida četri gadi līdz nākamajām vēlēšanām, norādīja Krūmiņa.  

Iepriekš Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda neapmierinātību ar koalīcijas   darbu pie nākamā gada nodokļiem un sacīja, ka šajā jomā “savārīta kārtīga putra”.

Jau ziņots, ka Saeima otrdien, 20.decembrī, grozīja pirms diviem gadiem pieņemtos lēmumus un noteica, ka nākamgad minimālās sociālās iemaksas tomēr netiks ieviestas, taču tiks paaugstināta mikrouzņēmumu nodokļa likme.  

Norma, ka sociālās iemaksas jāmaksā no minimālās algas, pat ja darbinieks strādā nepilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, pieņemta jau 2015.gadā.  Taču dažas nedēļas pirms normu stāšanās spēkā, šogad 7.decembrī, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) rosināja atteikties no šī plāna, jo šāda mehānisma ieviešana nebūšot iespējama. Premjers piedāvāja iztrūkumu budžetā kompensēt, palielinot mikrouzņēmumu nodokļa likmi no pašreizējiem 9% līdz 15%.

Pret premjera piedāvājumu iebilda koalīcijā esošā partija "Vienotība". "Vienotība" diskusijās par nodokļu izmaiņām vēlējās panākt, lai minimālo sociālo iemaksu ieviešanas termiņš tiktu pārcelts no nākamā gada sākuma uz 1. septembri. Taču premjers uzstāja, ka no minimālajām sociālajām iemaksām ir jāatsakās pilnībā. 

7 komentāri
Džeks
Nodokļu haoss velkas jau vismaz 20 . gadus ! Lūk par ko visiem bijušajiem un esošajiem kaķiem pie piena pupa vajadzētu nest atbildību , nevis maigi murrāt pie nedomājošo ausīm , caur plašsaziņas līdzekļiem ! Piekrītu Kairiša kungam par to , ka vajag darīt to ko vajag , lai tas arī būtu gājiens pret straumi ! Malā stāvētājiem nav tiesību kritizēt citus ne mutiski , ne rakstiski ! Es esmu darījis , ja kas !
VVP
Kurš,protams Putins!
aie
Atbildība jāuzņemas tiem, kas ieviesa mikrouzņēmuma nodokli pirms 6 gadiem! Tad to nosauca par veiksmes stāstu. Gudri cilvēki to neizmantoja!!!!
ir vienīgā tavas gudrības pazīme? Vai arī citas to tās pašas sērijas, piemēram, gudri cilvēki neēd kāpostus, nelieto zobu suku vai nemāk angļu valodu?
Žanets
Rēders ar sirdi un dvēseli meties talkā histēriskajai un neveiksmīgajai Domes Rīgas opozīcijai. Viņu satracina, ka Valsts kontroliere saglabā skaidru galvu un vēsu prātu. Rēderam gribētos, lai Rīgas Dome tiktu saplēstu gabalu gabalos, lai gan Bojāra Zelta tilta parādu sērga, Birka, Ārgaļa nekā nedarīšanas sērga velkas līdzi no pagātnes. Nu tad nevajadzēja Ēlerti likt saraksta priekšgalā.
Žanetam
Nils ar Mistru20% jau cik gadus valda Rīgā, pietiek atsaukties uz pagātni. Saskaņa saņēma budžetu ar lielu pārpalikumu, kas tagad ir notērēts, un deficīts ar katru gadu aug. Redz, atkal Rīgas Satiksmei nanoūdenim nepietiek, bet gan jau rīdznieki sametīsies, un vēl no valsts budžeta naudu izprasīs.
no FM
Par nodokļu haosu atbildīga ir daudz- un nekonkrēti runātāja Reizniece. No jebkura jautājuma aizplūst uz gariem nākotnes laimes solījumiem. Mīl zīmēties nevis reālu darbu darīt, arī uzdzīve iepatikusies...!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti