Valsts kontroliere: Ir vajadzīga plaša izdienas pensiju revīzija

Latvijā ir nepieciešama plaša izdienas pensiju revīzija, kurā pārvērtētu, vai un cik lielā mērā valsts tās var atļauties izmaksāt, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” piektdien 19.maijā sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viņa paskaidroja, ka katra institūcija vēlas, lai tās darbinieki pretendētu uz izdienas pensiju, taču uz jautājumu ir „jāskatās valstiski”.

Vienlaikus viņa norādīja, ka institūciju vēlmes iegūt izdienas pensijas ir saprotamas, jo tās ir dāsnākas nekā vecuma pensijas. Turklāt tās var saņemt agrākā vecumā nekā vecuma pensijas.

Diskusijas ap izdienas pensiju izmaksāšanu ir bijušas jau daudzus gadus, atzina Krūmiņa, izsakot cerību, ka piepildīsies runas par to, ka politiķi veidos darba grupu par izdienas pensijām.

Vēstīts, ka arī premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) atzina, ka izdienas pensiju saņēmēju vecums ir jāpaaugstina. Tomēr tas ir jādara vēlāk. Savukārt eksperte Ruta Zilvere pauda, ka izdienas pensijas ir bumba ar laika degli, jo to saņēmēju loks ir pārāk plašs un valsts budžetam nepanesams.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti