Valsts kontrole: «Rīgas satiksme» var samazināt braukšanas tarifu

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa pārliecināta, ka pamatīgi un rūpīgi pārskatot „Rīgas satiksmes” tēriņus, varētu samazināt viena brauciena izmaksas un attiecīgi arī brauciena tarifu, Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” atzina Krūmiņa.

Viņa uzsvēra, ka Valsts kontrole operatīvajā revīzijā, pārbaudot tikai niecīgu daļu no „Rīgas satiksmes” darbības un izdevumiem, jau bija atklāti vairāki nelietderīgie tēriņi, kas liek domāt par iespējām būtiski samazināt uzņēmuma izdevumus un pazemināt pašreiz noteikto tarifu 1,2 eiro.

Krūmiņa norādīja, ka apjomīgajā uzņēmuma darbības auditā atklātos daudz lietu, ko RS varētu darīt efektīvāk, kas varētu samazināties tarifu. Viņa arī uzskata, ka pašai uzņēmuma īpašniecei – Rīgas domei, būtu rūpīgāk jāvērtē uzņēmuma darbs.

Lai varētu runāt, par cik tieši varētu samazināties braukšanas pašizmaksas, būtu jāpārskata visi RS izdevumi, bet pārvadājuma speciālistiem jāizstrādā metode, ka prognozē pasažieru skaitu, jo pašlaik tas nav nekur precīzi noteikts.

„Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Leonīds Bemhens atzina, ka pašlaik normatīvajos aktos nav noteikts, kā precīzi prognozē pasažieru skaitu, bet VK pārmetumus par nepamatotām prognozēm noraidīja, skaidrojot, ka uzņēmums apzinājās pasažieru plūsmu, vadoties arī no līdzšinējās pieredzes.

Viņš arī solīja, ka uzņēmums ņems vērā VK ieteikumus par stingrāku autoparka izmantošanas uzraudzību.

Jau ziņots, kaVK pēc operatīvās revīzijas „Rīgas satiksmē” paziņojusi, sabiedriskā transporta pasažieru skaita prognozes ir apšaubāmas, pasažieru uzskaite ir nepilnīga, uz sabiedriskā transporta izdevumiem attiecināti arī tēriņi, kam nav saistības ar šo jomu un kas ir nelietderīgi, pat izšķērdīgi. Tas viss norāda, ka RS noteiktais tarifs 1,2 eiro par braucienu ir nepamatoti paaugstināts, secināja VK. Tiesa, šobrīd pasažieri maksā par braucienu 0,6 eiro, un starpību sedz Rīgas dome, kuras vadība jau paziņoja, ka 50% atlaidi braucieniem varētu saglabāt arī nākamgad. 


 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti