Labrīt

Jaunais Anatomijas muzejs durvis apmeklētājiem vērs gada beigās

Labrīt

Nacionālajā teātrī tapis Ināras Sluckas iestudējums par mūsdienu vientulības epidēmiju

Valsts kontrole pirmo reizi Latvijas vēsturē revidēs prokuratūras darbu

Valsts kontrole pirmo reizi vēsturē revidē prokuratūru

Valsts kontrole pirmo reizi Latvijas vēsturē veic atsevišķu revīziju Ģenerālprokuratūrā, to intervijā Latvijas Radio atzina Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa.

Viņa stāstīja, ka Valsts kontrole šajā revīzijā pēta, cik efektīvi prokuratūra izlieto savus resursus. "Šeit mēs runājam par to, kā prokuratūra ir vadīta kā institūcija un vai šie resursi ir maksimāli efektīvi izmantoti," klāstīja Valsts kontroles pārstāve.

Grīnhofa teica, ka Valsts kontrole ir "entuziasma pilna", ka pēc šīs revīzijas izdosies veikt prokuratūrā nepieciešamos uzlabojumus.

Savukārt, runājot par pašlaik notiekošo revīziju, lai noskaidrotu noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāti, Valsts kontroles pārstāve atzina, ka šī ir ļoti apjomīga revīzija, kurā tiek vērtēti izmeklēšanu un iztiesāšanu kavējošie faktori.

"Tas, ko mēs pētām savā revīzijā, ir, kā iestādes sadarbojas savā starpā, vai normatīvais regulējums ir pietiekami skaidrs

un kas vispār kopumā ir šie faktori, kas kavē izmeklēšanu. Zinām, ka izmeklēšanas velkas ļoti ilgi, un mēs nevaram nonākt līdz šiem notiesājošajiem spriedumiem, par ko mums ir aizrādījuši daudzi ārvalstu partneri," teica Grīnhofa.

Valsts kontrole vērtē, vai normatīvais regulējums un tā piemērošana nodrošina efektīvu kriminālprocesa izmeklēšanu un iztiesāšanu. Tāpat tiek vērtēti prokuratūras īstenotās uzraudzības aspekti.

Par secinājumiem revīzijā gan vēl ir pāragri runāt – par tiem varēs runāt nākamā gada sākumā, piebilda Grīnhofa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti