Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Kaprānu

Rīta Panorāma

18. martā sāksies festivāls «AVANTI!»

Intervija ar Valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu

Valsts kontrole: Pašvaldībām daudz iespēju uzlabot pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem

Pašvaldībās ir daudz iespēju uzlabot pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem – pie šāda secinājuma pēc revīzijām 20 dažāda lieluma pašvaldībās nonākusi Valsts kontrole, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.

Valsts kontrole ir veikusi plašu revīziju, aptverot 20 pašvaldības, tostarp bija gan lielas, gan pavisam nelielas vietvaras.

Revīzijā secināts, ka pašvaldībām ir ļoti daudzas iespējas, kā uzlabot procesus gan administratīvo resursu izmantošanā, gan maksas pakalpojumu sniegšanā.

Valsts kontrole pašvaldībām ieteikusi, piemēram, pakalpojumus sniegt elektroniski, jo iedzīvotāju apkalpošana klātienē ir dārgāka un iedzīvotājiem nav izdevīga.

Tāpat pašvaldībām ieteikts piestrādāt pie mājaslapām, kur būtu jāievieto pašvaldību sniegto pakalpojumu apraksti. Tāpat pašvaldības neizmanto iespēju apvienoties to pakalpojumu sniegšanā, kur pieprasījums nav liels.

Krūmiņa piebilda, ka pašvaldības mēdz iesaistīties arī tādu pakalpojumu sniegšanā, kur tām nevajadzētu iesaistīties, jo tādējādi kropļo konkurenci.

"Pašvaldības iesaistās tādu pakalpojumu sniegšanā kā zāles pļaušana, krūmu griešana un citos," teica Krūmiņa, norādot – šos pakalpojumus varētu nodrošināt privātie uzņēmēji.

Valsts kontroliere norādīja, ka Valsts kontrole ir sagatavojusi normatīvo aktu grozījumus, kas Konkurences padomei "dotu lielākas pilnvaras iejaukties šādos gadījumos". "Šī problēma pilnīgi noteikti ir jārisina," viņa uzsvēra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti