Dienas ziņas

Iedzīvotāji bloķē ceļu uz Raudu

Dienas ziņas

Aicina pārskatīt VUGD struktūrvienību līmeņus

Diskutē par uzlabojumiem jaunsardzē

Valsts kontrole kritizē jaunsargu apmācību kvalitāti; Jaunsardzē sola pārmaiņas

Lai radītu priekšnoteikumus Jaunsardzes attīstībai piešķirto valsts budžeta līdzekļu efektīvam izlietojumam, ir jāuzlabo arī jaunsargu apmācības procesa kvalitāte, jāizstrādā Jaunsardzes attīstības politika un normatīvais regulējums. Arī paši Jaunsardzes pārstāvji atzīst, ka organizācijā pienācis laiks kaut ko mainīt.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka pārāk liela nozīme piešķirta jaunsargu skaita palielināšanai, bet pārāk maz tiek domāts par aktivitāšu kvalitāti. Jaunsargu apmācības īstenošanā ilgstoši neesot ievēroti tādi būtiski pamatprincipi kā mācību procesa vienota metodiska vadība un kontrole un instruktoru kvalifikācijas uzraudzība.

Atklāti arī trūkumi Jaunsardzes materiāltehnisko līdzekļu iegāžu plānošanā, kā rezultātā veiktās iegādes ne vienmēr var uzskatīt par pārdomātām un rūpīgi plānotām, kā arī nav gūstama pārliecība, ka, izlietojot finansējumu vienām vajadzībām, nav palikuši neatrisināti citi, iespējams, nozīmīgāki nodrošinājuma jautājumi.

Jaunsardzes un informācijas centra direktors Aivis Mirbahs saka, ka Valsts kontrole

"lika sapurināties un paskatīties uz dažām lietām, kas šķita pašsaprotamas, nedaudz kritiskāk".

Kā konkrētas problēmas Jaunsardzes pārstāvis min Jaunsardzes un valsts militārās mācības salāgošanu, Jaunsardzes kvalitātes celšanu un progresīvas apmācības risinājumu. Tikmēr aizsardzības ministrs atzinīgi vērtē Jaunsardzes un valsts militārās mācības pakāpenisku ieviešanu un vairāku pušu sadarbību.

"Priecīgs esmu par to iespēju, ka mēs kopā ar Valsts kontroli spējām atrast tās idejas un ieklausīties viņu padomos, kas tad ir vēl vajadzīgs, lai tiešām mēs daudz kvalitatīvāk virzītos uz priekšu. Un, man liekas, ļoti skaidri bija, ka jāizstrādā šī Jaunsardzes politika un normatīvie akti," stāsta aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Kamēr Jaunsardze ir organizācija, kas balstīta uz brīvprātības principu, sākot ar 2024.gadu, kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs grasās ieviest valsts aizsardzības mācību. Sākot ar septembri, valsts aizsardzības mācības pilotprojektu sāks vairākās Latvijas skolās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt