Valsts kontrole: Bulduru Dārzkopības vidusskolā neefektīvi izlietoti 250 000 eiro

Valsts kontrole (VK) revīzijā valsts SIA "Bulduru dārzkopības vidusskola" konstatējusi virkni problēmu, tostarp kapitālsabiedrības neefektīvu rīcību ar finanšu līdzekļiem vismaz 246 050 eiro apmērā, liecina VK mājaslapā pieejamais ziņojums.

VK pēc revīzijas secina, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kā valsts kapitālsabiedrības kapitāla daļu turētāja nav nodrošinājusi efektīvu un caurskatāmu kapitālsabiedrības pārvaldību un uzraudzību, jo ilgstoši nav spējusi pieņemt lēmumu par kapitālsabiedrības juridisko statusu.

Ar pašu ieņēmumiem un valsts budžeta dotāciju kapitālsabiedrība nespēj segt izdevumus, kas saistīti ar izglītības programmu īstenošanu, komunālo izdevumu segšanu un nekustamo īpašumu, tai skaitā ēku un siltumnīcu uzturēšanu, secina VK.

Tomēr IZM, uzraugot Bulduru Dārzkopības vidusskolas sasniegtos darbības un finanšu rezultātus, nav veikusi pietiekamas darbības, lai novērstu finanšu problēmu rašanās cēloņus un regulāri piešķīrusi papildu finansējumu kapitālsabiedrības komercdarbības rezultātā radušos zaudējumu segšanai.

No saviem finanšu līdzekļiem kapitālsabiedrība nav spējīga nodrošināt arī nepieciešamo finansējumu Eiropas Savienības fondu projektu realizācijai, tāpēc vairākkārt ir pieprasījusi tai piešķirt papildu valsts budžeta līdzekļus un arī saņēmusi tos.

Kapitālsabiedrības rīcībā ir nodota zeme 1 426 186 kvadrātmetru (m2) platībā un telpas 44 247 m2 platībā, taču revīzijā ir secināts, ka skola nav rīkojusies kā gādīgs un rūpīgs saimnieks, jo īpašumā esošie nekustamie īpašumi netiek izmantoti tā, lai tie nodrošinātu lielāko iespējamo atdevi mācību procesa nodrošināšanai.

Vērtējot kapitālsabiedrības pārējās saimnieciskās darbības efektivitāti, revidenti norāda uz būtiskiem trūkumiem saistībā ar kapitālsabiedrības neefektīvo rīcību ar finanšu līdzekļiem vismaz 246 050  eiro apmērā.

Lai nodrošinātu efektīvu un caurskatāmu kapitālsabiedrības pārvaldību un uzraudzību, VK aicina IZM pieņemt lēmumu par kapitālsabiedrības juridisko statusu, uzlabot kontroli pār iekšējiem procesiem dotāciju izlietojuma, ieņēmumu, krājumu uzskaitē un citi.

Jau ziņots, ka jau iepriekš nereti norādīts uz skolas finansiālajām problēmām. Drīzumā izskatīšanai valdībā plānots virzīt likumprojektu par Bulduru Dārzkopības vidusskolas juridiskā statusa maiņu. No valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību to pārveidotu par profesionālās izglītības iestādi IZM pakļautībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti