Valsts kontrole: Bieži vien pašvaldību pamatojumi aizdevumiem liedz saprast to nepieciešamību

Bieži vien pašvaldību pamatojumi, lai saņemtu aizdevumus infrastruktūru projektiem, ir aprakstīti uz vienas lapas, pat ar vienu teikumu. Tas liedz saprast šādu projektu pamatotību, intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts kontroles (VK) padomes loceklis Edgars Korčagins.

VK veikusi infrastruktūras projektu revīziju 15 pašvaldībās, ciešāku uzmanību pievēršot aptuveni 30 objektiem. "Galvenie secinājumi - nepieciešams rūpīgi vērtēt, vai infrastruktūras objekts ir nepieciešams, prioritārs un saskaņots ar visiem pašvaldībā īstenojamiem projektiem. Būtiski ir vērtēt izmaksas, cik nepieciešams, lai objektu izbūvētu, cik izmaksās objekta uzturēšana un kāds slogs tiks uzlikts uz nākamajiem budžetiem," teica Korčagins.

Telefonintervija ar Edgaru KorčaginuLauris Zvejnieks
  Vairākos gadījumos revidenti piedzīvojuši situāciju, kura pašvaldība nav spējusi izskaidrot, ko plāno darīt ar infrastruktūras objektu. "Viens piemērs - Jelgavas novada plāni [būvēt] peldbaseinu. Mēs neredzējām pamatotību. Svarīgi saprast, vai tiešām ir šāda vajadzība. Vai apkārt nav peldbaseinu. Peldbaseini ir ļoti dārgi, lai tos uzturētu. Mēs redzējām pašvaldības, kuras sabūvējušas baseinus, bet pēc tam ievērojami palielina dotāciju uzturēšanai vai arī baseinu slēdz," skaidroja Korčagins.

  Revidenti pievērsuši uzmanību Finanšu ministrijai, kura pašvaldībām piešķir aizdevumus. "[Redzējām], ka sistēma ir pilnveidojama. Bieži vien pašvaldību pamatojumi aizdevumiem bija uz vienas lapas, viens teikums. Šādi projekti uzliek būtisku slogu pašvaldības tālākai attīstībai," pauda VK padomes loceklis.

  VK pilnos revīzijas rezultātus publiskos trešdien, 18. septembrī.

  Revīzija notika 15 pašvaldībās: Bauskas novadā, Carnikavas novadā, Dundagas novadā, Jaunjelgavas novadā, Jaunpils novadā, Jelgavas novadā, Jēkabpils pilsētā, Kuldīgas novadā, Krustpils novadā, Ludzas novadā, Rugāju novadā, Salacgrīvas novadā, Siguldas novadā, Stopiņu novadā, Valkas novadā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti