Rīta intervija

Politologs Juris Rozenvalds: Prezidents glābj «Vienotību» no neveiklas situācijas

Rīta intervija

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone: Par ēnu ekonomikas apkarošanu

Mārtiņš Krieviņš: Pārresoru centrs dublē Valsts kancelejas funkcijas, tāpēc būtu jālikvidē

Valsts kancelejas vadītājs: Pārresoru koordinācijas centrs nebija vajadzīgs

Pārresoru koordinācijas centrs jau no paša sākuma nebija vajadzīgs, un tā funkcijas varēja pildīt Valsts kanceleja, intervijā Latvijas Radio pauda Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš, kurš bija arī pirmais Pārresoru koordinācijas centra vadītājs.

Viņš atzina, ka jau kopš iecelšanas par centra vadītāju teica, ka īstenībā šāda iestāde nav nepieciešama un visas tās funkcijas bija jāpilda Valsts kancelejai, kā to dara vairākās Eiropas valstīs. 

Bet iepriekš Valsts kancelejas vadība uzskatīja, ka kancelejai “ar to nav jānodarbojas, jo tas ir pietiekami sarežģīts darbs”, sacīja Krieviņš.

Viņš arī ļoti skeptiski vērtēja centra darbu kopš brīža, kad viņš atstāja amatu. Centram būtu jārūpējas par Nacionālās attīstības plāna ieviešanu dzīvē, bet tas rūpējās par  ko citu.  

Centra darba rezultāti “nav diez ko iespaidīgi, mēs gribējām ekselences centru, kas spēs saredzēt tos izaicinājums, kas būs vidējā termiņā”, bet tā vietā centrs nodarbojas ar daudzām lietām, kas nebūt nebija mērķis, norādīja Krieviņš.  

Viņš cer, ka centru likvidēs, jo jautājums ir par mērķi - izveidot daudz mazas iestādes mazo jautājumu risināšanai vai iet uz centralizāciju, tā ietaupot.

Jau ziņots, ka valdībā 5.janvārī, iepazīstinot ministrus ar Valsts kancelejas (VK) audita ziņojumu, Krieviņš rosināja likvidēt paša kādreiz vadīto Pārresoru koordinācijas centru (PKC).

Krieviņš Valsts kancelejas direktora amatā apstiprināts augustā, jo līdzšinējā VK vadītāja Elita Dreimane iesniedza atlūgumu, kad kļuva zināms, ka ģenerālprokurors nemainīs Satversmes aizsardzības biroja lēmumu anulēt viņai speciālo pielaidi valsts noslēpumam.  

PKC viens no galvenajiem uzdevumiem bija izstrādāt Nacionālās attīstības plānu 2014-2020.gadam, kas tapa 2012.gadā, kad to vadīja pats Krieviņš. Savukārt patlaban PKC ir galvenā valsts kapitālsabiedrību darbības koordinējošā iestāde. Iestādes uzdevums ir nodrošināt koordinētu attīstības plānošanu valstī, izstrādāt ilgtermiņa plānošanas dokumentus, nodrošinot to sasaisti ar valsts un Eiropas Savienības finansējumu, un rūpēties par šo prioritāšu ievērošanu visā lēmumu pieņemšanas procesā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti