Valsts kancelejas šefs pieļauj: Mediji varētu novērot amatpersonu konkursus

Nākotnē augstu amatpersonu konkursu norises laikā kā novērotājus varētu pieaicināt mediju pārstāvjus, lai viņi varētu pārliecināties par konkursa norises atklātību un godīgumu, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pieļāva Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.

To viņš pieļāva, ņemot vērā pēdējos notikumus saistībā ar medijos izskanējušo informāciju par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amatam izraudzītā uzņēmēja Māra Skujiņa saistību ar skandalozo biznesmeni Māri Martinsonu.

Citskovskis gan atgādināja, ka novērotājiem ir saistības neizpaust informāciju par konkursu, bet mediju pārstāvji varētu būt klāt un redzēt, ka process ir godīgs un atklāts, un pret šādu novērošanu nebūtu pretenziju.  

Tikmēr pats Skujiņš trešdien “viesojās Drošības policijā” (DP), sacīja Citskovskis, jo konkursa komisija vēlējās noskaidrot, vai Skujiņam ir kāda saistība ar Martinsonu.

Komisija vēlas saprast, vai informācija medijos ir “sveiciens no kādiem zēniem, vai ir informācija, kas liek vērtēt morāli ētiskus aspektus”,  skaidroja Citskovskis. Pēc izvērtējuma saņemšanas no DP komisija vērtēs, vai Skujiņš joprojām ir labākais kandidāts. 

KONTEKSTS:

Portāli “Diena” un NRA.lv vēstīja par VID vadītāja amatam izraudzītā Skujiņa saistību ar skandalozo uzņēmēju Māri Martinsonu, un, reaģējot uz to, Valsts kancelejas vadītājs solīja lūgt situāciju izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Drošības policijai. Bet finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) 6.jūnijā apstiprināja, ka Skujiņa kandidatūru apstiprināšanai VID  vadītāja amatā pagaidām nevirzīs.

Konkurss uz VID vadītāja amatu tika izsludināts pēc Ilzes Cīrules pēkšņās aiziešanas mūžībā. Atlases komisija nolēma uz otro kārtu virzīt 11 no 19 pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Savukārt uz trešo kārtu virzīti četri amata pretendenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti