Panorāma

Vaškeviču uzrauga Austrijas likumsargi

Panorāma

Atsaka telpas leģionāru pretiniekiem

Valsts kanceleja kritizē O.Augustovskas iecelšanu

Valsts kanceleja kritizē Augustovskas iecelšanu

Olitas Augustovskas iecelšana lidostas “Rīga” valdē bez konkursa nebija labas valsts pārvaldības piemērs – uzskata Valsts kancelejā. “Panorāmai” kancelejas pārstāvji atklāja, ka patlaban tiek izstrādātas normas, kas nākotnē varētu regulēt valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrības valdes locekļu iecelšanu. Tikmēr Satiksmes ministrija, kas atbild par Rīgas lidostu, neko ārkārtēju Augustovskas iecelšanā nesaskata.

Iecelt personu bez konkursa ierēdņa amatā valsts pārvaldē nav iespējams – to regulē likumi un normas – skaidro Valsts kancelejā. Taču tas neattiecas uz valsts kapitālsabiedrībām. Likums neaizliedz bez konkursa un īpašām prasībām kapitālsabiedrības valdē iecelt, piemēram, kādu partijas biedru vai partijai tuvu cilvēku.

Par šo jautājumu ir runāts daudz, un tas atkal ir aktuāls pēc bijušā premjerministra Valda Dombrovska biroja vadītājas Olitas Augustovskas iecelšanas Rīgas lidostas valdē, bez konkursa un apspriešanas. Šo jautājumu trešdien apsprieda valsts pirmās personas, piekrītot, ka sistēmā kaut kas nav kartībā. „Skaidrs, ka tur nav noteikti kritēriji, un viss ir atstāts valsts pilnvarnieku rokās,” atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

„Es neatbalstu ar partijām saistītu cilvēku ievēlēšanu valdē tikai tāpēc, ka tas ir partijas cilvēks,” piebalsoja Straujuma.

Premjerministre norādīja – nākotnē vairs nebūs tādas iespējas, ka valsts kapitālsabiedrībā tiek iecelti cilvēki bez konkursa. To “Panorāmai” apstiprināja arī Valsts kancelejā. Tiek izstrādātas normas un instrukcijas, kurās būs ierakstīti konkrēti kritēriji valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrības valdes locekļu atlasē.

„Jaunais kapitālsabiedrības pārvaldības likums "pieskaras" šīm lietām un arī tur atklātība ir pamata kritērijs,” atzina Valsts kancelejas pārstāve Baiba Medvecka.

Tikmēr Satiksmes ministrijā uzsver – tā ir normāla prakse, ka ministrijai pakļautās kapitālsabiedrībās valdes locekļi tiek iecelti bez apspriešanas un konkursiem.

Ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds telefonsarunā sacīja, ka par valdes locekļiem vienmēr kļūst cilvēki, kuri bauda ministra un valsts sekretāra uzticību. Un, mainoties ministriem, var mainīties arī kapitālsabiedrības valdes locekļi. Cik ātri ievēlēti, tikpat ātri valdes locekļi amatu var zaudēt, piebilda Freidenfelds.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti