Valsts kanceleja audzinās spēcīgus līderus

Valstiska domāšana, vadības prasme, sadarbība, inovāciju spēja un izcilība –  to visu Valsts kanceleja vēlas ieraudzīt valsts pārvaldes vadītājos. Lai to panāktu, trešdien, 8.jūnijā, atklāta Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programma, kas ilgs 6,5 gadus. 

Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā iespēja mācīties būs ap 80 augstākā līmeņa valsts pārvaldes vadītājiem - valsts sekretāriem un viņu vietniekiem, kā arī to iestāžu vadītājiem, kuru darbs saistīts ar uzņēmējdarbības vides uzlabošanu.

Katru no programmas dalībniekiem novērtēs un izstrādās viņam personisku attīstības plānu. Uzsvars būs likts uz deviņām kompetencēm, tostarp stratēģisko domāšanu, komandas vadīšanu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību.

“Šī programma ir mērķēta uz to, lai mēs dabūtu tādus vadītājus valsts pārvaldē, ar kuriem mēs varam lepoties, un lai sabiedrība nevis salīdzinātu ar to, kādi labi vadītāji ir privātā sektorā, bet teiktu – lūk, tas jaunais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors ir tiešām atnācis, sakārtojis lietas, ir motivējošs, ir ar skaidru vīziju un spēj aiz sevis pavilkt arī visu komandu,” skaidro Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš.

Savukārt premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) ikdienas darbā secinājis, ka zināmā mērā valsts pārvalde ir noplicināta, tāpēc ir jāceļ gan darbinieku spējas, gan pašapziņa, gan izpratne par atbildību.

“Es vairāk gaidītu lielāku orientāciju no procesa uz rezultātu,” uzsvēra premjers.  

“Neviens patiesībā nedrīkst savā darbavietā tikai aizpildīt vietu. Katram ir jāzina, kāpēc viņš tur ir, kas viņam ir jāsasniedz. Un tas jau ir tāds komplekss darbs,”sacīja Kučinskis.

Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programma sāksies rudenī, ilgs sešarpus gadus, un tai no Eiropas finansējuma un valsts budžeta kopā pieejami 900 000 eiro. Labi apmācītos vadītājus  pēc tam valsts pārvaldē arī jāspēj noturēt, tāpēc Valsts kanceleja jau šogad plāno vērtēt, kā piedāvāt konkurētspējīgu atalgojumu ne tikai vadītāju, bet arī ekspertu līmenī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti