Valsts izglītības satura centru turpmāk vadīs Liene Voroņenko

Konkursā uz Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja amatu uzvarējusi līdzšinējā VISC projektu vadītāja Liene Voroņenko, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā. Konkursa uzvarētāja guvusi arī nozares ministres apstiprinājumu. 

Voroņenko jau ir darba pieredze VISC – no 2016. gada viņa šajā iestādē ir projektu vadītāja un atbild par Eiropas Savienības fondu projektu “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” un “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ieviešanu. Vienlaikus Voroņenko ir arī vieslektore Rīgas Tehniskajā universitātē, kur vada lekcijas par lēmumu pieņemšanas modelēšanu. 

Pirms tam Voroņenko darbavieta bijusi LEO pētījumu centrs, kur viņa bijusi projektu vadītāja un pārraudzījusi pētījumu un inovāciju izstrādes projektu ieviešanu elektronikas, telekomunikācijas un optikas nozarēs. Iepriekš Voroņenko vadījusi pirmsskolas izglītības iestādi “Attīstības centrs ģimenei”, bet vēl pirms tam – bijusi nodaļas vadītāja uzņēmumā “SAF Tehnika” un nodaļas vadītāja palīgs Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.

Jaunā VISC vadītāja ir sākusi doktorantūras studijas vadībzinātnē un ekonomikā Rīgas Tehniskajā universitātē. Turpat Liene Voroņenko ieguvusi maģistra grādu sociālajās zinātnēs, bet Latvijas Universitātē iegūts profesionālais bakalaura grāds finanšu vadībā.

Voroņenko atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei angļu un krievu valodu pārvalda B2 līmenī. 

“Atlases komisijas vienbalsīgais lēmums par uzvarētāju ir skaidrs apliecinājums Valsts izglītības satura centra jaunās vadītājas kompetencei. Uzskatu, ka vairāku gadu pieredze darbā VISC, ko papildina izglītība gan sociālajās zinātnēs, gan vadībzinātnē un ekonomikā, ir stabils pamats, lai Liene Voroņenko prasmīgi un veiksmīgi vadītu VISC darbu, sekmējot visu iestādes mērķu sasniegšanu,” komentēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

KONTEKSTS:

Atklātais konkurss norisinājās trīs kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un to atbilstība konkursa prasībām. Otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt VISC vadītāja amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un prezentēja stratēģisko redzējumu par VISC attīstību un prioritātēm turpmākajos piecos gados. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika vērtētas pretendentu vadības kompetences.  

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietniece, Struktūrfondu departamenta direktore Santa Šmīdlere, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs un Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone. Tāpat pretendentu vērtēšanā kā neatkarīgi novērotāji piedalījās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Inga Vanaga un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns. 

Jauns VISC vadītājs bija jāmeklē, jo iepriekšējā vadītāja Līga Lejiņa kļuva par Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt