Valsts iestādes VK ieteikumos pārsvarā ieklausās

Valsts kontrole (VK), izvērtējusi pagājušajā gadā paveikto, secina, ka kopumā  pērn revidētajām iestādēm sniegtie ieteikumi ieviesti 81% gadījumos. Vienlaikus norādot, ka pašvaldības bijušas kūtras ieteikumu ieviešanā – īstenoti 42% no tiem.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa rezumē, ka iestādēs, kurām ir spēcīgi interešu lobiji vai sarežģīta struktūra, ar ieteikumu ieviešanu nevedas. Norādīts gan, ka arī pēc pārbaudēm Valsts kontrole nepārstāj uzraudzīt, vai ieteikumus īsteno pēc būtības vai formāli.

Turklāt trešdien uzsvērts, ka tieši ieteikumu ieviešanas kvantitāte un kvalitāte esot tas, ko Valsts kontrole uzskata par savas darbības noteicošo rādītāju. Lielākā revīzijās konstatētā problēma joprojām - neefektīva nodokļu maksātāju naudas izlietošana.

Kaut arī konstatēti nepamatoti un nelietderīgi tēriņi vairāku miljonu vērtībā, neviens vainīgais nav sodīts. Elita Krūmiņa norāda uz nesodāmības principu, sakot - notiek atrunāšanās par to, ka jāgaida, līdz policija tiks galā. Bet paralēli kriminālatbildībai taču pastāv arī administratīvā atbildība, un tā netiek piemērota, - tā par daudziem neatbildēto jautājumu par atbildību izsakās valsts kontroliere.

Pie sāpīgajiem jautājumiem Krūmiņa pieskaita arī strukturālo reformu lietderības izvērtēšanu, nekompetenci un labas uzraudzības trūkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti