Valsts finansējumu pedagogu algām nedos, ja skolas izglītības kvalitāte būs zema

Valsts finansējums pedagogu algām netiks piešķirts skolām, kurās izglītības kvalitāte būs zema, paredz otrdien valdībā apstiprinātie "Kritēriji un kārtība, kādā valsts piedalās vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā vidējās izglītības pakāpē".

Noteikumu būtība, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtās informācijas, ir nodrošināt skolēniem izglītību augstā kvalitātē. Tādējādi arī skolas, kurās nebūs pietiekami daudz skolēnu, finansējumu pedagogu algām turpinās saņemt, ja izglītības kvalitātes līmenis tajās būs augsts.

Finansējumu saņems:

  • izglītības iestādes, kurās vidusskolas posmā tiek nodrošināta augsta izglītības kvalitāte un ir pietiekams skolēnu skaits,
  • vidusskolas, kurā skolēnu skaits ir neliels, taču izglītības kvalitāte - augsta.

Finansējuma atņemšana:

  • ja vidusskolā ir pietiekams skolēnu skaits, bet netiek nodrošināta atbilstoša izglītības kvalitāte, pirmajā gadā finansējums tiek piešķirts pilnā apmērā, nākamajā gadā, joprojām neizpildoties kvalitātes kritērijiem - 50% apjomā, bet, ja situācija arī trešajā gadā neuzlabojas, valsts finansējums pedagogu algām tiek pārtraukts.
  • ja izglītības iestādē vidusskolas posmā skolēnu skaits ir mazs un kvalitāte - zema, valsts finansējums pedagogu algām no 2021.gada 1.septembra netiek piešķirts.

Skolēnu skaita kritēriji:

Plānots, ka valsts piedalās vispārējās izglītības iestāžu vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanā iesaistīto pedagogu darba samaksas finansēšanā, ja pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs skolēnu skaits kārtējā gada 1. septembrī attiecīgajā klasē vai klašu grupā vidējās izglītības pakāpē ir šāds: 

  • republikas pilsētās; Ādažu, Babītes, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Salaspils, Saulkrastu un Stopiņu novados; novadu pilsētās (reģionālās nozīmes attīstības centros), kurās ir divas un vairāk pašvaldības padotībā esošas vidusskolas, -  10.-12. klašu grupā jābūt 120 skolēniem.
  • pārējos novados, novadu pilsētās (reģionālās nozīmes attīstības centros), kurās ir viena valsts ģimnāzija un viena vidusskola vai tikai viena vidusskola; kā arī valsts un privātās augstskolas vispārējās izglītības iestādē vidējās izglītības pakāpes klašu grupā jābūt 54 skolēniem.

Izņēmuma gadījumi:

  • ja vispārējās izglītības iestāde īsteno vispārējās vidējās izglītības programmu, pamatojoties uz Latvijas Republikas divpusēju vai daudzpusēju starptautisku līgumu, skolā vidusskolas klašu grupā - 33 skolēni,
  • normatīvajos aktos noteiktajā pierobežas teritorijā, kas ir Eiropas Savienības ārējā sauszemes robeža, pašvaldības un privātās vispārējās izglītības iestādes (izņemot novadu pilsētu pašvaldības un privātās vispārējās izglītības iestādes) 10.-12. klašu grupā - 22 skolēni.

Jau ziņots, ka vidusskolas vispārējās vidējās izglītības programmu vērtēs vairākos kvalitātes kritērijos (mācību saturs, mācīšanas kvalitāte, atbalsts mācību darba diferenciācijai, iekārtas un materiāltehniskie resursi, fiziskā vide), kuriem ir jābūt novērtētiem ar vismaz III kvalitātes vērtējuma līmeni (labi).

Tāpat mērķdotācijas saņemšanai 12.klases izglītojamo kārtoto obligāto centralizēto eksāmenu (OCE) rezultātu indeksam ir jāsasniedz vismaz minimāli noteiktais līmenis.

Paredzēts, ka no 2020.gada 1.janvāra līdz 2024.gada beigām OCE indeksam jābūt vismaz 40%, no 2025.gada 1.janvāra līdz 2029.gada beigām - vismaz 50%, savukārt turpmāk - vismaz 60%. Lai aprēķinātu OCE indeksu, IZM piedāvājusi īpašu aprēķina formulu, kas piemērojama katram no OCE.

Jauno atalgojuma finansēšanas kārtību piemēros no 2020.gada 1.septembra.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti