Valsts dzērājšoferiem konfiscētos auto drīkstēs nodot Ukrainai

Valsts konfiscētos transportlīdzekļus, tostarp automašīnas, kas konfiscētas dzērājšoferiem, drīkstēs nodot Ukrainai, to paredz Saeimā ceturtdien, 16. februārī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. 

Šādas izmaiņas rosināja Finanšu ministrija.

Grozījumi paredz iespēju Latvijas valstij piekritīgos transportlīdzekļus bez atlīdzības nodot Ukrainas valdības īpašumā – vispārējam atbalstam Ukrainas sabiedrībai. 

Noteikts, ka lēmumu par valstij piekritīgo transportlīdzekļu nodošanu katrā konkrētā gadījumā pieņems Ministru kabinets atbilstoši noteikumiem par kārtību, kādā valsts kustamo mantu nodod bez atlīdzības ārvalstu valdību un starpvalstu organizāciju īpašumā. 

Transportlīdzekļu nodošanas procesu plānots organizēt ar biedrības starpniecību, kura sadarbojas ar Ukrainas valdību un ir saņēmusi konkrētus lūgumus palīdzības sniegšanai, teikts likuma anotācijā. 

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

"Pašlaik dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus varam realizēt, pārdodot, nododot pārstrādei vai izjaukšanai rezerves daļās, tomēr redzam, ka esošajos apstākļos tie būtu noderīgs atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem," atzīmēja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis ("Apvienotais saraksts"). 

2022. gada novembrī spēkā stājās izmaiņas Krimināllikumā, paredzot bargākus sodus dzērājšoferiem, kā arī auto konfiskāciju par braukšanu reibumā virs pusotras promiles.

Vidēji Valsts ieņēmumu dienests (VID) gadā realizē 250 automašīnas, bet kopš minēto grozījumu stāšanās spēkā realizēto auto skaits ir būtiski pieaudzis. Šīs automašīnas var iegādāties jebkurš, un interese par tām ir liela, jo ir iespēja iegūt auto par zemāku cenu. Šajās izsolēs sākumcena netiek noteikta – kurš vairāk piedāvā, tas braucamrīku arī pērk. 

Tiesa, vairāk nekā puse no pieķertajiem dzērājšoferiem braukuši ar citai personai piederošu transportlīdzekli, un viņiem  tiek piemērots naudas sods daļējas vai pilnas transporta vērtības apmērā.

Iepriekš Tieslietu ministrija prognozēja, ka vidēji gadā autovadītājiem lielā reibumā varētu tikt konfiscēti 2500 auto vai piedzīta to vērtība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti