Labrīt

Izstāde "Sešdesmitie: skats uz pilsētu" Arhitektūras muzejā rāda 60. gadu Rīgas "seju"

Labrīt

Iespējams, lēmums par pieļaujamo koku ciršanas caurmēra samazināšanu būs jāpieņem valdībai

VDD jaunās ēkas celtniecība. Dienests nepieļauj, ka tās atrašanās vietu varētu pārcelt

Valsts drošības dienests: Nevaram dalīt ēku ar citu iestādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts drošības dienests (VDD) nevar dalīt ēku ar citu iestādi, jo katrs dienests nosaka savus pasākumus personāla aizsargāšanai, intervijā Latvijas Radio pastāstīja VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus. Tā bija atbilde publiskajā telpā pārrunātajam, ka VDD un Satversmes aizsardzības biroju varētu izvietot vienā ēkā, lai bijušā velotreka "Marss" teritorijā ierīkotu parku, kā vēlas Teikas iedzīvotāji.

Cinkus skaidroja, ka, ievietojot vairākus dienestus vienā ēkā, pastāv risks personāla aizsargāšanā. Arī pasaulē šāda pieredze neesot izplatīta.

VDD priekšnieka vietnieks stāstīja, ka dienests pašlaik atrodas ēkā, kas tika būvēta kā kazarmas Padomju armijas karavīriem. Tā kā prasības par informācijas aizsardzības nodrošināšanu ir augušas, dienests šajā ēkā to vairs nespēs izdarīt. Nav arī iespējams esošo ēku kaut kā pielāgot. Pēc VDD pārstāvja teiktā, dienestam nākas darboties vairākās ēkās, kas arī apgrūtina darbu. 

Vēl Cinkus norādīja, ka jaunas vietas meklēšana VDD ēkai gan kavētu tās būvniecību, gan arī tiktu izniekota nauda, kas būvprojektā jau ieguldīta, jo citai vietai projektu pielāgot nevar.

VDD pārstāvis uzsvēra, ka ēkas būvniecības kavēšanās bremzētu arī dienesta attīstību.

"Tā nav tramvaja līnija uz kādu elitāru rajonu. Runa ir par visas sabiedrības interesēm," teica Cinkus. Viņš piebilda, ka nav arī garantijas, pārceļoties uz kādu citu mikrorajonu, ka arī tā iedzīvotāji neiebildīs.

Cinkus arī norādīja, ka dienests pārsteigts par sabiedrības pēkšņo interesi, jo teritorija jau ilgi bijusi tukša, tāpat tas arī jau klasificēts kā apbūves gabals. VDD arī nav bijusi dota liela izvēle par teritoriju, kur ēku būvēt. Bijuši divi varianti, un Vieglās rūpniecības tehnikuma ēka Aristīda Briāna ielā nav bijusi atbilstoša kritērijiem.

Vēl Cinkus piebilda, ka ar laiku VDD adrese Teikā tiktu atklāta. Tāpat arī pilsētniekiem nevajadzētu uztraukties par koku izciršanu, jo tos paredzēts stādīt vietā, un kādu simtgadīgu ozolu teritorijā atstās.

KONTEKSTS: 

Rīgā, Brīvības gatvē 207 - bijušā velotreka „Marss” vietā - plānots būvēt biroja ēku. Taču vietējie iedzīvotāji protestē pret biroja ēku tur, prasot veidot parku. Saistībā ar to savākti vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju paraksti, kuri iesniegti Saeimā. Zemes īpašnieks  – „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) – apņēmies pagaidām šajā teritorijā kokus necirst un būvniecību neveikt.

Pēc tam, kad plašumā izvērtās iedzīvotāju iebildes pret koku izciršanu, publiski tika paziņots, ka plānotā biroja ēka bija paredzēta Valsts drošības dienesta vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti