Labrīt

"Jāpaklausās, ko amerikānis saka": Rietumu raidstaciju nozīme dzelzs priekškara sairšanā

Labrīt

Leģendārā horeogrāfe, TDA "Zelta sietiņš" vadītāja Baiba Šteina svin 80.jubileju

Valsts darba inspekcijā krīzes laikā dubultojies sniegto konsultāciju skaits

Valsts darba inspekcijas konsultāciju skaits Covid-19 krīzes laikā dubultojies

Valsts darba inspekcijā (VDI) Covid-19 infekcijas izraisītās krīzes laikā, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pirms gada, dubultojies sniegto konsultāciju skaits, telefonintervijā Latvijas Radio atzina VDI direktora vietniece Andra Auziņa.

Auziņa klāstīja, ka cilvēki šajā laikā ļoti daudz sazinās ar VDI gan telefoniski, gan elektroniski ar e-pasta palīdzību.

Darba devēji  galvenokārt interesējas par to, kā tiesiski noformēt dokumentus, interesējas arī par darba aizsardzību, kā pareizi noteikt dīkstāvi un kādas ir tai alternatīvas. Savukārt darba ņēmēju jautājumi inspekcijai saistīti ar darba attiecību uzteikumiem, darba samaksas jautājumiem, piespiedu atvaļinājumiem, darba aizsardzības jautājumiem.

VDI vadītāja vietniece teica, ka pieaudzis arī inspekcijā saņemto iesniegumu skaits par iespējamiem pārkāpumiem, taču šis pieaugums nav būtisks.

Inspekcija ārkārtējās situācijas laikā atteikusies no preventīvām pārbaudēm, līdz ar to mazāk tiek kontrolēta iespējamā nelegālā nodarbinātība, atzina Auziņa.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti