Valsts darba inspekcija atsākusi pilnā apmērā veikt pārbaudes darba vietās klātienē

Valsts darba inspekcija ir atsākusi pilnā apmērā veikt pārbaudes darba vietās klātienē. Šobrīd notiek aktīva būvniecības nozares pārbaude. Ārkārtējās situācijas laikā inspekcijā uz pārkāpumiem reaģēja attālināti, pieprasot no darba devējiem dokumentus un izskatot. Tomēr darba apjoms bija ievērojami samazinājies.

Inspekcijas direktors Renārs Lūsis stāsta, ka ārkārtējās situācijas laikā kļūdas pieļāva arī godprātīgie darbinieki, bet kopīgi visi pārkāpumi tika novērsti.

Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis par darbu ārkārtējās situācijas laikāPaula Dēvica

  “Bija, protams, tie darba devēji, kuri pirms tam izmantoja darbiniekus ne pārāk godprātīgi un mēdza regulāri pārkāpumus pielaist. Un viņiem šī krīzes situācija bija kā aizbildinājums, kā papildus iegansts, aizbildinājums, kāpēc viņiem kaut kas nav izdevies, kāpēc kaut ko nav varējuši samaksāt. Kaut arī, ja paskatās, tad viņiem pārkāpumi bija iestājušies jau stipri pirms ārkārtējās situācijas iestāšanās. Viņi vienkārši februāra un janvāra pārkāpumus mēģināja norakstīt uz krīzi. Bija dažādas uzņēmumu reakcijas. Vieniem objektīvi bija grūti, un viņi ļoti centās. Un otri, kas meklēja aizbildinājumus, lai kaut ko varētu neizdarīt. Strādājām gan ar vieniem, gan ar otriem,” Latvijas Radio skaidro Renārs Lūsis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti