«Valsts ceļi»: Lietavu postīto ceļu sakārtošanai vajadzēs vienu miljonu eiro

Tiklīdz Latgales upēs mazināsies ūdens līmenis, varēs sākt aktīvi remontēt ceļus, ko pagājušajā nedēļā postījušas spēcīgās lietas. Kopumā šo ceļu atjaunošanai varētu būt nepieciešams aptuveni viens miljons eiro, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Daļa ceļu aizvien slēgti

Par to, ka pirms dažām dienām ceļa posms uz šosejas starp Kārsavu un Rēzekni atradās zem ūdens un spēcīgā straume izskaloja un sabrucināja asfaltēto ceļu līdz pusei, tagad liecina vien dažas ceļa zīmes un nesen uzbērtais grants segums. Satiksme uz valsts nozīmes autoceļa bija slēgta gandrīz uz diennakti,  stāsta “Latvijas Valsts ceļi” Ludzas nodaļas vadītājs Imants Kalvītis.

Ja šeit satiksme ir atjaunota un tuvākajā laikā tiks uzklāts arī jauns asfalta segums, tad citviet situācija vēl joprojām ir kritiska. Dažviet ceļi ir applūduši un atrodas zem ūdens.

Kopumā Latgalē vēl joprojām satiksme slēgta septiņos valsts autoceļu posmos.

Tur grants un arī asfalta segums ir izskalots un nobrucināts līdz pat caurteku konstrukcijām un līdzinās milzīgai būvbedrei. Lielākoties bojātie ceļa posmi atrodas upes, strautu vai meliorācijas grāvju vietās.

Satiksmei slēgti vairāki valsts vietējo autoceļu posmi, kā arī reģionālais autoceļš Viļaka – Kārsava (P45) pie Pazlaukas un pie Baltinavas. 

Pirmdien applūda un ir slēgts vēl viens vietējās nozīmes autoceļš Balvu novadā: Ruskulova–Bērzpils (V493) 27. kilometrā pie Zosuļiem.

Pēcāk pirmdien LVC pavēstīja, ka plūdu dēļ Latgalē ir slēgts autoceļa Rožupe–Švirksti (V759) posms pie Švirkstiem (1,30.-2,93. km). Ceļš applūdis, jo Ošas upē ir paaugstinājies ūdens līmenis.

Ietekmē arī sabiedrisko transportu Latgalē

Neizbraucamu ceļu dēļ pašlaik nav iespējami vai ir apgrūtināta pasažieru pārvadājumi piecos maršrutos Latgalē, kur sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošina AS "Nordeka", SIA "Norma-A", "Balvu autotransports" un Ludzas autotransporta uzņēmums, informēja Autotransporta direkcijā.

Vajadzēs miljonu eiro

Pašlaik vietās, kur ūdens līmenis ir krities uzsākti remontdarbi, bet atlikušajos slēgtajos autoceļu posmos darbus varēs uzsākt tad, kad ūdens līmenis būs krities, un ceļi nebūs pārmitrināti. Kad visi plūdos cietušie ceļi būs salaboti, tik lemts, vai šo neplānoto darbu dēļ būs nepieciešams papildu finansējums citiem ikdienas ceļu uzturēšanas darbiem.

Valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange lēš, ka kopumā lietavu postīto ceļu posmu sakārtošanai vajadzēs vienu miljonu eiro. Līdz šim remontdarbi veikti apmēram 73 tūkstošu eiro apmērā.

Skaidrojot, kāpēc Latgales ceļi piedzīvojuši tik pašus postījumus, Lange pauda, ka raugoties uz vietām, kur veidojušies izskalojumi, redzams, ka tam neesot sakara ne ar laiku, kad būvēts ceļš, ne tā kvalitāti. Iemesls bijis tieši lielais lietavu apjoms un ūdens milzīgais spēks, kas izskalojis ceļus.

Sola atbalstu

Svētdienas, 27.augusta, pēcpusdienā Kārsavas novadā satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) kopā ar ceļu speciālistiem apsekoja vairākus vietējas, reģionālas un valsts nozīmes plūdu skartos ceļa posmus.

Pēdējais pieturas punkts bija reģionālais autoceļš Viļaka-Kārsava, kuram plūdi ir nodarījuši vislielākos postījumus un tā atjaunošanai būs nepieciešams visilgākais laiks un lielākie finanšu līdzekļi. Tur paveras patiesi dramatisks skats.

Vairāk nekā piecu metru metru platumā un arī augstumā šoseja, kurai apakšā iztek vietējā Pazlaugas upe, ir iebrukusi. Ūdens straume aizskalojusi milzīgus asfalta gabalus, ceļa barjeras un visu pamatni, atstājot vien milzīgu bedri. Savukārt masīva caurtekas konstrukcija aizskalota pārsimts metrus blakus esošajā pļavā. Tās otra daļa ar ūdens plūsmu aizskalota vēl tālāk.

Ceļa pārrāvuma dēļ tur ne vien ir slēgta transporta satiksme, bet arī vietējiem iedzīvotājiem nav iespējama pārvietošanās. Tāpēc pārrāvuma vietā pie Pazlaukas izbūvēs pagaidu tehnoloģisko laipu gājējiem.

Pēc vizītes Kārsavas novadā Augulis situāciju vērtēja kā nestandarta un apstiprina, ka nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts arī valsts atbalsts. Savukārt pēc remontdarbiem īpašu vērību būtu jāpievērš caurteku sistēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt