Sadaļas Sadaļas

Valsts autoceļu aprīkojumam pērn nodarīti zaudējumi par 656 000 eiro

Valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi” (LVC)  ir apkopojusi zaudējumus, kas 2013. gada 12 mēnešos nodarīti valsts autoceļu aprīkojumam un tie ir 656,4 tūkstoši eiro, informēja LVC Komunikācijas daļā.

Šādi zaudējumi ir vairāk nekā 2012. gada šajā pašā periodā, kad zaudējumu apmērs bija  597,9 eiro (420,2 tūkstoši latu). Turklāt apkopotie dati liecina, ka arī iepriekšējos gados zaudējumu apmērs ir bijis ap pusmiljonu latu katru gadu.

Galvenokārt tiek zagtas un bojātas ceļazīmes, ceļazīmju stabi, signālstabiņi un aizsargbarjeras. Bieži vien tiek bojāti un demolēti autobusu pieturvietu paviljoni un soliņi, arī luksofori un apgaismes stabi.

Naudas izteiksmē dārgākās pozīcijas ir nozagtas vai  sabojātas ceļa zīmes vai ceļa stabiņi, bojātas aizsargbarjeras vai tiltu margas, sabojātas pieturvietas vai nozagti nožogojumi.

Kā parasti, lielākie zaudējumi ceļu aprīkojumam nodarīti lielo pilsētu tuvumā -  LVC Rīgas nodaļas pārziņā esošajos autoceļos (207,6 tūkstoši eiro), Ogres nodaļas autoceļos (45,1tūkstoši eiro),  Cēsu nodaļas autoceļos (41,2 tūkstoši eiro).

Vismazākie postījumi ceļu aprīkojumam nodarīti Balvu nodaļas autoceļiem (5282 eiro).

Konstatējot nodarījumus, LVC vēršas policijā ar iesniegumu. Kompensācijās no vainīgajiem un apdrošinātājiem 2013. gadā izdevies atgūt 81 922 eiro.

Diemžēl zādzības turpinās arī šogad un, kā ziņo  LVC Kurzemes reģiona darbinieki, veicot  valsts autoceļu kārtējo pārbaudi šī gada pirmajās dienās konstatēja, ka Kuldīgas un Ventspils novada valsts autoceļu posmos patvaļīgi demontētas – nozagtas 49 ceļa zīmes un ceļa zīmju stabi. Nodarīti zaudējumi  gandrīz 7000 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt