Valsts augstākos apbalvojumus pasniedz 97 cilvēkiem

Sagaidot mūsu valstij un tautai nozīmīgu notikumu – konstitucionālā likuma «Par Latvijas Republikas valstisko statusu» pieņemšanas 30. gadadienu –, ceturtdien, Rīgas pilī augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu pasniedz 97 cilvēkiem. 

Valsts prezidents Egils Levits apbalvojumus pasniedza cilvēkiem, kuri ar savu darbu stiprinājuši valstiskumu un sargājuši Latvijas neatkarību 1991. gada janvāra barikādēs un augusta puča laikā, cilvēkiem, kuru profesionālā un sabiedriskā darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts izaugsmi, kā arī cilvēkiem, kuri augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veikuši amata pienākumus līdz šim nebijušas sarežģītības epidemioloģiskajā un sabiedrības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību.

I Triju Zvaigžņu ordenis par nopelniem Latvijas valsts labā

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem iecelti:

Arta Ģiga
Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes locekle, “Nekā personīga” producente un galvenā redaktore, daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” un citu dokumentālo un mākslas filmu producente
Par izcilo ieguldījumu pētnieciskajā žurnālistikā un dokumentālo un mākslas filmu producēšanā

Edvards Pavlovskis
Viņa Ekselence Romas katoļu baznīcas Jelgavas diecēzes bīskaps
Par nozīmīgo ieguldījumu garīgo vērtību kopšanā, sakrālā mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā

Andris Poga
Bijušais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents
Par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas kultūrā un nesot Latvijas valsts vārdu pasaulē

Edgars Sūna
Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošais pētnieks, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes profesors, akadēmiķis, Dr.chem.
Par nozīmīgo ieguldījumu organiskās ķīmijas attīstībā Latvijā un jaunās ķīmiķu saimes audzināšanu

Kārlis Šadurskis ("Jaunā vienotība")
Politiķis, bijušais izglītības un zinātnes ministrs, Dr.math.
Par nozīmīgo ieguldījumu valsts darbā, izglītības reformu īstenošanā, valsts valodas nostiprināšanā visās Latvijas skolās

Vita Anda Tērauda ("Attīstībai/Par")
Politiķe, valsts un nevalstisko organizāciju darbiniece, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS izveidotāja
Par nozīmīgo darbu un ieguldījumu atjaunotās neatkarīgās Latvijas civildienesta izveidošanā un tiesiskas un demokrātiskas valsts nostiprināšanā

Juris Galerijs Vidiņš
Bijušais “Helsinki-86” vadītājs, Viļānu slimnīcas direktors un galvenais ārsts
Par īpašiem nopelniem pretošanās kustībā okupācijai, Latvijas neatkarības atjaunošanā un mūža ieguldījumu medicīnā

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem iecelti:

Sandra Aigare
Biedrību “Rucavas tradīciju klubs” un “Latvijas Tradicionālās kultūras asociācija” vadītāja
Par nozīmīgo darbu un ieguldījumu tradicionālās kultūras mantojuma, Rucavas kultūrvides un tradīciju glabāšanā un popularizēšanā

Anna Āze
“Latvijas valsts mežu” struktūras “Sēklas un stādi” Latgales sēklkopības iecirkņa sēklu plantāciju pārzine, mežkope, Meža muzeja dibinātāja, vadītāja un gide, grāmatu autore
Par mūža darbu Latvijas meža nozarē un nozīmīgo veikumu sabiedrības izglītošanā

Juris Bartkevičs
Dailes teātra aktieris
Par radošo izcilību un ieguldījumu Latvijas teātra mākslā

Dainis Caune
Žurnālists, ilggadējais žurnāla "Sports" galvenais redaktors
Par ilggadējo un nozīmīgo ieguldījumu sporta žurnālistikā

Jānis Eglītis
“Latvijas Onkoloģijas centra” Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes vadošais pētnieks, asociētais profesors, Dr.med.
Par sevišķiem nopelniem Latvijas medicīnā un pašaizliedzīgo darbu onkoloģijā un veselības aprūpes sistēmā kopumā

Nata Gaibišele
Bijusī ilggadējā “Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas” valdes priekšsēdētāja, veselības aprūpes vadības ārste, psihiatre
Par nesavtīgo mūža darbu un ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpē psihiatrijas jomā

Jana Jākobsone
Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldes vadītāja un pilsētas arhitekte, Dr.arch.
Par nozīmīgo ieguldījumu kultūras pieminekļu aizsardzībā un kultūrvēsturiskā mantojuma nostiprināšanu mūsdienu pilsētvidē

Andris Jumtiņš
Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes profesors, “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas” Mugurkaula un locītavu ķirurģijas centra traumatologs, ortopēds, Dr.med.
Par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu ortopēdijas attīstībā Latvijā

Elīna Kalniņa
Vēstures ekspozīcijas Cēsīs “Sirdsapziņas ugunskurs” veidotāja un kuratore, kultūrvēsturiskā mantojuma pētniece
Par ieguldījumu nacionālās pretošanās kustības izpētē un vēstures ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” veidošanā

Inese Kārkliņa
Vaivaru pamatskolas direktore
Par nozīmīgo ieguldījumu un pašaizliedzīgo darbu iekļaujošās izglītības veicināšanā Latvijā

Indra Lūkina
“Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra” direktore
Par ilggadējo nozīmīgo darbu un daudzpusīgo radošo ieguldījumu Latvijas kultūrā

Dace Martinova
Biedrības “Etniskās kultūras centrs “Suiti”” vadītāja
Par nozīmīgo darbu suitu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, aizsargāšanā un popularizēšanā

Krišjānis Norvelis
Operdziedātājs, Latvijas Nacionālās operas solists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras docents
Par ilggadējo radošo darbu un veikumu Latvijas mūzikā

Juris Poga
Arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības prezidents, “Arhitekta J.Pogas biroja” vadītājs
Par nopelniem augstvērtīgas, kvalitatīvas arhitektūras tapšanā un arhitektūras popularizēšanu Latvijā un pasaulē

Māris Valdis Pūlis
Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā un Eiropas Latviešu apvienības izglītības nozaru vadītājs, Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes loceklis
Par nozīmīgo ieguldījumu diasporas latviskajā izglītībā un kultūrā, latviešu kopienas saliedēšanā un latvietības uzturēšanā

Ženija Roja
Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes asociētā profesore un vadošā pētniece, Latvijas Ergonomikas biedrības dibinātāja un valdes priekšsēdētāja, sertificēta Eiropas ergonomiste, Dr.med.
Par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu un darbu ergonomikas nozares izveidošanā un attīstībā Latvijā

Andris Slišāns
Kultūras darbinieks, Šķilbēnu pagasta nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors, biedrības “Upītes jauniešu folkloras kopa” vadītājs
Par nozīmīgo ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un latgalisko kultūras vērtību popularizēšanā

Ojārs Teteris
Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra vecākais tiesu medicīnas eksperts, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, Dr.med.
Par mūža darbu un ieguldījumu tiesu medicīnas attīstībā Latvijā

Juris Vanags
“Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” oftalmologs, acu ķirurgs, Rīgas Stradiņa universitātes docētājs
Par augsto profesionalitāti un pašaizliedzīgo darbu acu slimību un acu traumu pacientu veselības aprūpē un oftalmoloģijas attīstībā Latvijā

Andris Vasiļevskis
Aizputes Kristus Karaļa draudzes prāvests
Par nesavtīgo un pašaizliedzīgo kalpošanu, ieguldījumu garīgo vērtību un tradīciju nostiprināšanā un suitu kultūrvēsturiskās vides uzturēšanā

Guntis Zemītis
Vēsturnieks, arheologs, bijušais Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktors, akadēmiķis, Dr.hist.
Par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un ilggadējo darbu arheoloģijā, Latvijas vēstures un arheoloģijas izpētē

Miks Zvirbulis
Kinooperators, Latvijas kino klasiķis
Par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā, kino valodas izkopšanā un vairāku paaudžu kinoskatītāju estētiskajā audzināšanā

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelti:

Vilis Bendorfs
Kultūras darbinieks, folkloras pētnieks, maģo suitu folkloras mantojuma pētnieks un saglabātājs
Par mūža ieguldījumu folkloras pētniecībā, maģo suitu kultūras mantojuma saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm

Lūcija Lapiņa
Bijusī ilggadējā Latvijas Māsu asociācijas prezidente, medicīnas māsa
Par pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu medicīnas māsas profesijā un veselības aprūpes sistēmas attīstībā

Guna Millersone
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos, māksliniece
Par ilggadējo profesionālo un radošo ieguldījumu kultūrā un mākslā

Juris Raķis
Sabiedriskais darbinieks un novadpētnieks, grāmatu autors, Liepājas Karostas cietuma gids
Par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, ieguldījumu sabiedriskajā darbā Latvijas un tās bruņoto spēku vēstures popularizēšanā

Natālija Rubīne
Preiļu novada politiski represēto biedrības “Likteņa ceļš” valdes priekšsēdētāja, sabiedriskā darbiniece un novadpētniece
Par pašaizliedzīgo sabiedrisko darbu nevalstiskajās organizācijās un ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm

Arnis Šablovskis
Žurnālists un publicists
Par ilggadējo ieguldījumu Latvijas novadu kultūrtelpas izzināšanā un latviešu tautas nacionālo vērtību saglabāšanā un popularizēšanā

Vladislavs Štekels
Bijušais ilggadējais Maltas Mūzikas skolas direktors, diriģents
Par mūža darbu un ieguldījumu skolu jauniešu muzikālajā izglītībā un kordziedāšanas tradīcijā

Ēvī Upeniece
Tēlniece
Par mūža ieguldījumu mākslā un latviešu tēlniecības tradīciju kopšanā

Tekla Voiteka
Bijusī ilggadējā Daugavpils 12. vidusskolas un Daugavpils novada Špoģu vidusskolas mājturības skolotāja
Par mūža ieguldījumu izglītības darbā, latvisko tradīciju uzturēšanā un kultūras mantojuma popularizēšanā

II Triju Zvaigžņu ordenis par valstiskuma stiprināšanu

Par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanā, par drosmi un patriotismu sargājot Latvijas neatkarību 1991. gada janvāra barikādēs un augusta puča laikā.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts:

Juris Strīpnieks
Bijušais Latvijas Tautas frontes valdes loceklis, bijušais Latvijas Tautas frontes Rīgas radio rūpnīcas nodaļas dibinātājs un vadītājs   

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelti:

Ruta Bāgante
Bijusī Latvijas Tautas frontes sekretāre referente

Inguna Ebela
Bijusī Latvijas Tautas frontes pilnvarotā pārstāve Gruzijā, organizācijas “Glābiet bērnus” vadītāja, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore

Olga Kokāne
Bijusī Latvijas Tautas frontes nodaļas “Ziemeļblāzma” koordinatore

Guntis Libeks
Bijušais Latvijas Tautas frontes Aizkraukles (toreiz Stučkas) nodaļas vadītājs, pašvaldību darbinieks 

Zigfrīda Ozoliņa
Bijusī Latvijas Tautas frontes Tramvaju un trolejbusu pārvaldes nodaļas dibinātāja un vadītāja, bijusī Latvijas Republikas Zemessardzes veidotāja 

Ingrīda Pīlādze
Bijusī Latvijas Tautas frontes kancelejas vadītāja

Oskars Spurdziņš
Bijušais Valmieras pilsētas Tautas deputātu padomes priekšsēdētājs, bijušais Latvijas Tautas frontes Valmieras mēbeļu kombināta nodaļas dibinātājs un vadītājs, kā arī bijušais finanšu ministrs

Sandra Šēniņa
Bijusī Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas Koordinācijas centra vadītāja, sabiedriskā un kultūras darbiniece, Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupācijas režīmos” vadītāja

III Viestura ordenis par nopelniem Latvijas valsts labā

Par Viestura ordeņa komandieri iecelts: 

Bruno Javoišs
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieks un sabiedriskais darbinieks 
Par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un sabiedrisko veikumu Latvijas vēstures pētniecībā, dokumentēšanā un piemiņas iemūžināšanā

Par Viestura ordeņa virsniekiem iecelti: 

Slaviks Krickis
Bijušais Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenais inspektors (izmeklēšanas darbā), majors
Par nopelniem un ilggadēju ieguldījumu Latvijas valsts robežas drošības stiprināšanā un Valsts robežsardzes attīstībā

Staņislavs Leimanis
Nacionālo bruņoto spēku Speciālo operāciju pavēlniecības Speciālo uzdevumu vienības komandieris, komandkapteinis
Par nopelniem un augsti profesionālu ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku attīstībā un dalību trijās starptautiskajās operācijās Afganistānā

Par Viestura ordeņa kavalieri iecelts: 

Uldis Danbergs
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieks
Par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā, Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un sabiedriskajā darbā

Ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi apbalvoti:

Guntis Indriks
Nacionālo bruņoto spēku Speciālo operāciju pavēlniecības Speciālo uzdevumu vienības virsseržants, štāba virsseržants
Par nopelniem un augsti profesionālu ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku attīstībā un dalību piecās starptautiskajās operācijās - Irākā un Afganistānā

Vilnis Pavlovičs
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba Operatīvās pārvaldes Mobilās apmācību nodaļas vecākais pasniedzējs instruktors, štāba virsseržants
Par nopelniem un augsti profesionālu ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes attīstībā, militāri patriotiskajā audzināšanā un dalību četrās starptautiskajās operācijās – Bosnijā un Hercegovinā, Irākā un Afganistānā 

Ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi apbalvots:

Andris Sproģis
Zemessardzes 46.kājnieku bataljona Kaujas atbalsta rotas Izlūku vada vecākais izlūks instruktors, zemessargs, seržants
Par nopelniem un augsti profesionālu ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes attīstībā, militāri patriotiskajā audzināšanā un dalību piecās starptautiskajās operācijās – Bosnijā un Hercegovinā, Irākā un Afganistānā 

IV Atzinības krusts par nopelniem Latvijas valsts labā

Par Atzinības krusta lielvirsnieci iecelta: 

Dace Vilsone
Kultūras ministrijas valsts sekretāre
Par nopelniem valsts darbā un ieguldījumu kultūrpolitikas veidošanā un īstenošanā 

Par Atzinības krusta komandieriem iecelti: 

Veronika Dundure
Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītāja
Par nozīmīgo ieguldījumu latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures saglabāšanā un popularizēšanā

Līga Elizabete Hoja 
Bijusī ilggadējā Latvijas Republikas goda konsule Ziemeļkalifornijā 
Par nopelniem sabiedriskajā darbā un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu ekonomiskās sadarbības veicināšanā 

Mārtiņš Kreilis
Valkas novada Ērģemes pagasta lauksaimnieks, zemnieku saimniecības “Dambīši” vadītājs
Par ilggadējo pašaizliedzīgo darbu un ieguldījumu lauksaimniecības nozares un lauku vides attīstībā Latvijā

Anita Ludborža
Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas direktore
Par nozīmīgo ieguldījumu izglītības darbā un skolu jauniešu nacionāli patriotiskajā audzināšanā

Dace Markus
Liepājas Universitātes rektore, profesore, Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta vadošā pētniece, akadēmiķe, valsts emeritētā zinātniece, Dr.habil.philol.
Par mūža darbu un nozīmīgo veikumu augstākajā izglītībā un zinātnē, latviešu valodas kopšanā un stiprināšanā 

Jānis Poplavskis
Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas direktors, fizikas, inženierzinību skolotājs, Dr.paed.
Par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu izglītības darbā un skolu jauniešu nacionāli patriotiskajā audzināšanā

Inta Purviņa
Ilggadējā Olaines novada pašvaldības darbiniece
Par mūža veikumu un nesavtīgo ieguldījumu pašvaldības darbā un pilsoniskas sabiedrības veidošanā un stiprināšanā

Aija Sila
Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas direktore, skolotāja, ērģelniece
Par pašaizliedzīgo un nozīmīgo ieguldījumu kultūrizglītības darbā un interešu izglītības attīstībā Latvijā

Par Atzinības krusta virsniekiem iecelti: 

Ināra Dundure
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos, Dr.sc.admin.
Par ilggadējo nozīmīgo darbu un ieguldījumu izglītības un kultūras nozaru attīstībā un stiprināšanā

Indra Laure
Dailes teātra Mākslinieciskā personāla daļas (trupas) vadītāja
Par nozīmīgo ieguldījumu kultūras darbā un latviešu profesionālā teātra kvalitātes veicināšanā

Jānis Zaļkalns
Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes profesors, “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” Gerontoloģijas klīnikas vadītājs, Dr.habil.med. 
Par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu medicīnas, izglītības un zinātnes darbā 

Par Atzinības krusta kavalieriem iecelti: 

Andra Ilze Dārziņa
Latviešu altiste un alta spēles pedagoģe 
Par ilggadējo nozīmīgo darbu un ieguldījumu latviešu tautas un kultūras tradīciju un latviešu mūzikas popularizēšanā pasaulē

Ilmārs Reinholds Drēziņš
Ilggadējais būvniecības nozares eksperts, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta speciālists 
Par pašaizliedzīgo mūža darbu un ieguldījumu būvniecības nozares un pašvaldības darbā

Andris Linde
Bijušais ilggadējais Ogres novada Suntažu vidusskolas vizuālās mākslas, kultūrvēstures un informātikas skolotājs
Par mūža ieguldījumu izglītības, sabiedriskajā un kultūras darbā 

Ineta Ozoliņa-Skrūzmane
Ilggadējā Bulduru Dārzkopības vidusskolas profesionālās izglītības pedagoģe, floristikas amata meistare
Par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu daiļdārzniecības profesionālās izglītības darbā un Latvijas floristu izglītošanā

V Atzinības krusts

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veicot amata pienākumus, kā arī operatīvi un efektīvi pieņemot lēmumus līdz šim nebijušas sarežģītības epidemioloģiskajā un sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību.

Par Atzinības krusta lielvirsniekiem iecelti:

Mārtiņš Baltmanis
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks, bijušais Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas vadītājs

Liene Cipule
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore

Uga Dumpis
“Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvā dienesta vadītājs, infektologs, Latvijas Universitātes profesors

Iveta Gavare
Slimību profilakses un kontroles centra direktore

Jurijs Perevoščikovs
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors

Par Atzinības krusta komandieriem iecelti:

Ilze Bērziņa
“Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Covid-19 pacientu nodaļas vadītāja, infektoloģe

Kaspars Druvaskalns
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Krīzes vadības nodaļas vadītājs

Par Atzinības krusta virsniekiem iecelti:

Elīna Dimiņa
Bijusī Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja

Jana Feldmane
Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Vides veselības nodaļas vadītāja

Dita Heiberga
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra vadītāja

Dzintra Jakubaņeca
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Medicīniskās kvalitātes un kvalifikācijas vadības centra vadītāja

Raita Krišjāne
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra vadītāja

Edgars Labsvīrs
Bijušais Nacionālā veselības dienesta direktors

Santa Līviņa
Bijusī Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore

Juris Raudovs
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Ārkārtas situāciju gatavības nodrošināšanas nodaļas vadītājs

Par Atzinības krusta kavalieriem iecelti:

Ineta Caune
“Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” Infrastruktūras un loģistikas daļas Uzkopšanas un veļas aprites dienesta vadītāja

Rafaels Ciekurs
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs, ārsta palīgs 

Daina Kalniņa
“Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” Neatliekamās medicīnas centra ārste 

Inese Larionova
“Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa

Dace Neibarte
“Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” Neatliekamās medicīnas centra virsmāsas pienākumu izpildītāja

Genādijs Rusanovs
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes vadītājs, neatliekamās medicīnas ārsta palīgs

V Atzinības krusts

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, augsti profesionāli un īpaši pašaizliedzīgi veicot amata pienākumus ārlietu dienestā, Covid-19 krīzes laikā 2020. gada pavasarī īstenojot lielāko repatriāciju Latvijas valsts vēsturē, kā arī nodrošinot nepieciešamās transporta plūsmas, it īpaši kritiski svarīgo preču piegādes jomā.

Par Atzinības krusta komandieri iecelta:

Guna Japiņa
Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore

Par Atzinības krusta virsniekiem iecelti:

Jānis Beķeris
Ārlietu ministrijas preses sekretārs

Elīna Grintāle
Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulāro pakalpojumu nodaļas vadītāja

Mārcis Maksims
Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanās nodaļas padomnieks

Nora Redliha
Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja

Zane Ventere
Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas vadītāja
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt